Завантажте мобільний додаток сайту

У Дніпрі центр міжнародних клінічних досліджень став фігурантом кримінального провадження за злісне ухиляння від сплати податків. Там безкоштовно лікують онкохворих, які погоджуються приймати експериментальні препарати. Фіскальна служба вимагає 20 мільйонів гривень начебто несплачених податків та викликає лікарів на допити, - повідомляє NikopolNews з посиланням на ТСН.

Водночас, самі ж вчені заявляють, що це безпідставний тиск і значні репутаційні втрати, що можуть перекрити хворим українцям доступ до сучасних технологій лікування.

У центрі клінічних досліджень Дніпра щомісяця є триста пацієнтів, які отримують безкоштовні ліки, аналізи та обстеження. Усе – коштом міжнародних компаній, що розробляють препарати. Компанії з країн Євросоюзу, США, Японії та Південної Кореї замовляють наукові дослідження. Місцеві онкологи-вчені аналізують, як нові ліки впливають на пухлини, а результати надають замовникам. За що й отримують кошти.

Так у Дніпрі за міжнародними контрактами працюють вже 18 років і кажуть, що вперше за весь цей час зіткнулися з вимогою фіскальної служби сплатити ПДВ- внутрішній податок, від якого звільнені, зокрема, наукові послуги, що постачаються за кордон. Як у цьому центрі.

"Я сплатив 29 мільйонів податків за три роки, а вони хочуть ще 20 мільйонів ПДВ. Вони просто намалювали 20%. Нам просто сказали: "По суті, до вас особливо претензій немає, а просто в країні треба виконати план",

- каже керівник центру міжнародних клінічних досліджень Ігор Бондаренко.

Поки вчені оскаржували таке донарахування у суді, раптом дізналися про кримінальне провадження. Лікарів почали викликати на допити.

На запит ТСН, чому до Центру клінічних досліджень раптом виникли претензії аж до відкриття кримінального провадження, у фіскальній службі пояснити відмовилися.

"На цей час розголошення даних досудового розслідування може зашкодити ходу розслідування кримінального провадження",

 - йдеться у відповіді.

Водночас, вчені-онкологи кажуть, що такі звинувачення можуть призвести до згортання міжнародних досліджень в Україні.

Вчені готуються захищатися у судах і просять парламент встановити, нарешті, прозорі правила роботи таких програм в Україні.

Раніше ми повідомляли: В больнице Днепра умер 2-летний малыш, попавший в ДТП с родителями

Рекламные блоки на нашем сайте позволяют нам быть независимым СМИ, а вам – получать оперативную и не проплаченную никем информацию. Просматривая рекламу, вы вносите свой вклад в развитие независимой журналистики Украины

Автор: Администратор

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі