Завантажте мобільний додаток сайту

Як відомо, з 1 квітня 2020 року в Україні стартує другий етап медичної реформи. Про те, як готується до її впровадження Нікополь, NikopolNews дізнався з повідомлення прес-служби нікопольської міської ради.

Начальник відділу охорони здоров’я НМР Анатолій Сукач розповів, що передбачає реформа:

– Лікувальні заклади будуть укладати договори з Національною службою здоров’я України, яка має свої вимоги до лікувальний закладів щодо кадрів, матеріально-технічної бази і буде закуповувати пакети надання медичної допомоги у лікувальних закладів.

На сайті Національної служби здоров’я України розміщена інформація щодо пакетів медичних послуг. Кожен бажаючий може з нею ознайомитися.

За словами Анатолія Сукача, лікарні Нікополя до другого етапу медичної реформи готові. Готувалися заздалегідь: проводили капітальні та поточні ремонти приміщень, купували і зараз купують нове сучасне обладнання. Провели реорганізацію комунальних медичних закладів у комунальні медичні підприємства, що дозволить отримувати платежі від Національної служби здоров’я України.

Крім того, у 2019 році придбана необхідна кількість комп’ютерної техніки для створення загальної інформаційної мережі, що дозволить і лікарю, і пацієнту бачити яка, коли та в якому обсязі була надана медична допомога.

Головне питання, яке хвилює нікопольців, скільки буде коштувати надання медичної допомоги після цієї трансформації?

– Всі випадки, які будуть включені у пакет надання медичної допомоги, оплачуватимуться Національною службою здоров’я України, – говорить Анатолій Сукач.

Також чиновник додав, що кожний пацієнт вільний отримувати послуги за програмою медичних гарантій у будь-якому закладі, яке надає такі послуги та має відповідний договір з Національною службою здоров’я України.

Тим часом, в соцмережах поширюється інформація про те, що медперсонал в ході реформи будуть скорочувати  лікувати нікопольців буде нікому. Також містян серйозно схвилювало закриття стаціонару тубдиспансеру Нікополі, яке пов»язане з реформою.

Копіювати посилання на матеріал
Автор: Администратор

Національна служба новин - Новини України