Завантажте мобільний додаток сайту

 15 лютого у Нікополі пройшли заходи з вшанування пам’яті загиблих під Дебальцево та в Афганістані. Про це NikopolNews повідомляє з посиланням на прес-службу Нікопольської міської ради.

Згідно інформації, отриманої NikopolNews , у Нікопольському краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений пам'яті загиблих українських військових під Дебальцеве

В лютому 2020-го виповнилося п’ять років з дня тривалих запеклих боїв за українську землю навколо Дебальцеве. Об’єднані сили АТО протистояли бойовикам та військовим підрозділам Російської федерації. В той час, ватажки банд формувань ДНР та ЛНР, заключили перемир’я узгоджене Мінськими домовленостями, згідно яких Дебальцеве мало залишатися під контролем української влади. Але ворог цинічно порушив всі домовленості і атакував значними силами дебальцевській напрямок . На 2 500 українських військових були кинуті 15 000  особового складу ворога. Гостра фаза протистояння тривала з 25 січня до 18 лютого 2015 року.

Під час боїв на Дебальцевському плацдармі з 18 січня по 18 лютого загинули 179 українських військовослужбовців.

Серед них наші земляки:

  • Сержант Асмолов Андрій Вікторович
  • Солдат Іволга Сергій Олексійович
  • Майор Вакуленко Олександр Іванович

А роком пізніше 12 лютого 2016 року загинув ще один нікополець — сержант Гришка Юрій Васильович.

Дітям загиблих нікопольських воїнів вручили подарунки, а їхніх батьків-Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Також сьогодні відбувся мітинг з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У 2020 році ми відзначаємо 31 річницю виводу військ з Афганістану. Бойові дії у Афганістані забрали чимало синів України. Серед них - 20 наших земляків.

Традиційною ходою по проспекту Трубників пройшли учасники тих страшних подій, їх військові побратими та батьки тих, хто тоді не повернувся додому. На мітинг зібралась чимала кількість небайдужих нікопольців. Хвилиною мовчання та 3 залпами салютної групи вшанували пам'ять полеглих. До пам'ятного знаку "Чорний тюльпан" поклали квіти.

 

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України