Завантажте мобільний додаток сайту

Управління соціальної політики інформує громадян, які отримують державні соціальні допомоги, про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019). Про це NikopolNews повідомляє з посиланням на офіційний сайт Нікопольської міської ради.

Згідно інформації, отриманої NikopolNews , цими змінами врегульовано питання продовження виплати на період карантину деяких видів державних допомог особам, без заяв та без будь-яких документів.

1.Кому автоматично подовжено строк виплати державних допомог?

Строк виплати продовжено до 01.06.2020 року по таких видах державної соціальної допомоги:

 • малозабезпеченим сім’ям;
 • на дітей одиноким матерям;
 • на дітей, над якими встановлено опіку та піклування;
 • особі, яка доглядає за хворою дитиною;
 • особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи II групи внаслідок психічного розладу;
 • дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
 • внутрішньо переміщеним особам на проживання;
 • особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
 • особам з інвалідністю, які не мають право на пенсію;
 • особам, які не мають права на пенсію;
 • дітям померлого годувальника.

2. Який розмір автоматично продовженої державної допомоги?

По справах, де закінчився термін виплати державних допомог, на період дії карантинних заходів виплата допомог буде проведена щомісячно до 01.06.2020 року, у розмірах, що були призначені станом на лютий 2020 року.

Доплату державних допомог сформовано на другий період квітня 2020 року, крім допомог особам, які не мають право на пенсію, та дітям померлого годувальника, яким виплата буде проводитись в другому періоді травня 2020 року.

3. У якому випадку отримувачам необхідно буде повертати кошти автоматично нарахованих держанних допомог?

Після закінчення карантину та обмежувальних заходів громадяни, яким було автоматично подовжено виплату державних допопомог, мають звернутись до управління соціальної політики із заявою та декларацією, документами, необхідними для призначення державної допомоги.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 року № 264 «Деякі питання державної соціальної допомоги», всі виплачені державні допомоги буде перераховано на підставі заяв та документів, наданих отримувачами допомог до управління соціальної політики. У разі, коли за результатами проведеного перерахунку не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена допомога під час карантину, надміру виплачені кошти стягуються згідно із законом. Тобто, зайво нараховані кошти отримувачі допомог повертають до державного бюджету.

Приклад: якщо родина отримувала державну допомогу і 6-місячний період її отримання закінчився 31 березня, у квітні допомогу буде продовжено автоматично, але після закінчення карантину родина зобов’язана звернутися до управління соціальної політики з заявою та всіма необхідними документами для здійснення перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги.

Особи, яким автоматично подовжено виплату державних допомог мають проінформувати управління соціальної політики про зміну всіх обставин, що впливають на право призначення допомоги, шляхом надсилання письмового звернення поштою, або засобами електронного зв’язку.

У разі, якщо ви впевнені, що не маєте права на призначення державної допомоги в автоматичному режимі (в складі сім’ї є особи працездатного віку, які не працюють без поважних причин та не перебувають на обліку в центрі зайнятості, здійснення будь-ким з членів сім’ї витрат в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї), терміново в письмовому вигляді повідомте про такі обставини управління соціальної політики. Ваше відповідальне ставлення і вчасне звернення до управління попередить виплату Вам зайво нарахованої суми державної допомоги, яку потім Ви повертатимете до державного бюджету.

4. Які зміни безпосередньо стосуються внутрішньо переміщених осіб?

На період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни:

 • не здійснюється перевірка фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб при призначенні (відновленні) соціальних виплат;
 • продовжується виплата внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат, призначених до періоду встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Отримати інформацію можна за телефонами: (066)9483106, (099) 5408535.

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі

×

Поширюючи у соцмережах, ви допомогаєте нам!