Завантажте мобільний додаток сайту

В дні пам'яті та вшанування жертв Другої світової війни поліція нагадує про те, що в Україні діє заборона на використання символіки тоталітарних режимів. Про це NikopolNews повідомляє, посилаючись на сторінку прес-служби Нікопольського відділу поліції.

«Щоб згадати своїх рідних, які поклали життя за волю України, не треба навішувати на себе стрічки незрозумілого походження. Тим більше, з такою символікою російські бойовики на Донбасі вбивають наших захисників», - йдеться в повідомленні.

Використання подібних символів передбачає:

  • Адміністративну відповідальність - Стаття 173/3, зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від 850 до 5100 грн. або адміністративний арешт на строк до 15 діб.
  • Кримінальну відповідальність - Стаття 436 вказує, що виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного, тобто нацистського, тоталітарних режимів карається строком від 5 до 10 років позбавлення волі.

Також в поліції повідомляють, що на Дніпропетровщині для охорони публічного порядку 8 і 9 травня буде залучено 750 поліцейських.

«Вони будуть супроводжувати колони учасників автопробігів, патрулюватимуть парки і сквери та забезпечуватимуть публічний порядок» - розповів заступник начальника ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Богоніс.

Поліція нагадує, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів, заборонено:

  • пересуватися вулицями групами понад дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей,
  • знаходитися на вулиці без масок, респіраторів та документів, що посвідчують особу,
  • перебувати в громадських місцях особам, які не досягли 14 років, без супроводу повнолітніх,
  • відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, спортивні та дитячі майданчики, лісопаркові та прибережні зони, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності.
У Нікополі відбудеться відкрита зустріч, основною темою якої є «Європейська пенсія в Україні. Як її сформувати?». Про це NikopolNews дізнався від організаторів заходу.

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі