Завантажте мобільний додаток сайту

У Нікополі не будуть безкоштовно лікувати пацієнтів з інфарктами та інсультами. Про це NikopolNews дізнався з повідомлення директора благодійного фонду «Дітям Нікополя» Маргарити Горбаненко.

Маргарита Горбаненко нагадує, що з 1 квітня 2020 року держава взяла на себе зобов’язання безоплатно для паієнтів надавати допомогу при інфаркту та інсульті, на що передбачила 16000 і 19000 відповідно на кожний випадок.

Для того, щоб надавати кваліфіковану допомогу, лікарні повинні були підготуватись, за вимогами Національної Служби Здоров’я України, і отримати ліцензію. Це означає, що держава повністю скомпенсує затрати лікарні, а пацієнт отримає кваліфковану, спеціалізовану допомогу, яка буде складатись з діагностики, лікування і знаходження пацієнта на лікарняному ліжку, впродовж лікування гострого періоду.

Але виявилося, що на мапі лікарень, які можуть надавати допомогу при інфаркті Нікополя немає.

Що це означає? – пише директор благодійного фонду. І пояснює:

«Означає це те, що кардіологічна бригада, яка приїхала на виклик зобов’язана вас доправити в найближчу лікарню, яка має ліцензію на надання такої послуги, а це Дніпро чи Запоріжжя. І тут ми згадуємо про «Золотий час», впродовж якого можна врятувати пацієнта і прикидуємо, за який проміжок часу швидка довезе пацієнта до Дніпра?

Чому не в Нікопольський кардіоцентр, - спитаєте ви. Може і можна в Нікопольський тільки держава не перерахує за це гроші лікарні. і ви, один раз вже сплативши податки державі, знову оплатите своє лікування у повній мірі.

Чому так сталося і що з цим робити? Це питання до нашої влади. Питання конкретне, на яке ми, пацієнти, маємо повне право отримати відповідь. Якщо держава гарантує перелік медичних послуг, які вона повністю оплачує, то чи означає це що нікопольцям знов пороблено».

Раніше ми повідомляли про те, що біля нового приміщення дитячої лікарні у Нікополі висадили квіти та дерева

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі

×

Поширюючи у соцмережах, ви допомогаєте нам!