Завантажте мобільний додаток сайту

У Нікополі сьогодні, 6 червня, відзначили 101-шу річницю Троїцького повстання. Про це NikopolNews дізнався від мешканців міста, які брали участь у заходах.

Як стало відомо NikopolNews , щоб вшанувати пам’ять нікопольців, які повстали у 1919 році проти свавілля більшовиків і були вбиті, їх нащадки зібралися в парку Перемоги. У зв’язку з карантином, дотримувались заходів безпеки – дистанційний та масочний режим.

Один з учасників заходу Олександр Шевченко розповів:

Ведучим був Олександр Разін, історичну довідку підготував Іван Олійник, а зачитав Микола Ступак. Отче Костнтин Тітов з храму ПЦУ ім. Іоана Домаскіна звершив молебен. Кобзарі старий козак Борис Бабенко та маленький Богдан Пилипов заспівали під бандуру. Старий рідновір Андрій Усатий розповів історію участі свої родичів у Троїцькому повстанні. Віктор Кугаєно зачитав резолюцію заходу, яку буде направленно від громадськості до міськоі ради. Пом’янули загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти.

Потім учасники провели автопробіг з прапорами по центру міста до пам’ятника Богдану Хмельницькому та до Каховського водосховища, а саме до кафе «Три накати». Це символічно, адже повстання почалося саме з Лапинки.

Що року в ці дні також поминаємо загиблих козаків останньоі знищеноі росіянами Січі Війська Запорозького Низового (ВЗН).На воду Дніпра в пам’ять про загиблих козаків під залпи гармат сучасні козаки з човна пустили на воду вінок.

Фото: Олександр Шевченко, Любов Зінченко

Компания «Интерпайп» в январе-августе 2020 года существенно сократила выпуск продукции. Об этом NikopolNews сообщает, ссылаясь на официальный отчет предприятия.
...

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі