Завантажте мобільний додаток сайту

Управління соціальної політики Нікопольської міської ради надало інформацію про зміни у механізмі призначення допомоги одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям. Про це NikopolNews повідомляє з посиланням на офіційний сайт Нікопольської міської ради.

Як стало відомо NikopolNews , тепер будуть більш жорстко контролювати майновий стан претендентів на допомогу, а комісії, які раніше розглядали спірні випадки, скасують. Допомога одиноким матерям, які не працюють, виплачуватися не буде.

Отже, з 1 липня 2020 року змінено алгоритм розрахунку державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, згідно з яким для призначення, виплати та припинення виплати допомоги на дітей одиноким матерям додатково застосовуються умови призначення, виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Передбачається врахування майнового стану як при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, так і при призначенні допомоги на дітей одиноким матерям. При зверненні за вказаними видами допомоги заявнику необхідно особливу увагу звертати на заповнення розділів декларації в частині наявності у власності особи (чи членів сім’ї) житла та транспортних засобів.

Наприклад, сім’ї, що мають 2 житлових приміщення чи 2 транспортних засоби, не матимуть права на вказані види допомоги. Раніше такі випадки розглядала комісія, згідно з новим порядком повноваження комісії скасовано. З метою недопущення надання неповної чи недостовірної інформації до моменту призначення інформація по членам сім’ї буде проходити попередню перевірку по існуючим державним реєстрам про володіння майном та транспортними засобами.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні-серпні 2020 року буде призначена, починаючи з липня 2020 року.

Увагу громадян звертають на те, що особам, які звертаються  у липні, серпні  поточного року за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, призначення таких допомог буде здійснюватися після  отримання Управлінням відповідного програмного забезпечення.

В подальшому при визначенні права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям застосовуються умови, встановлені для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

При визначені права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомогио доходи будуть враховуватись за два квартали, що передують місяцю звернення за даними ДФС та ПФ. Тобто заявник декларує види доходів членів сім’ї, а підтвердження повинно надійти з офіційних джерел, та надавати дані про доходи, які відсутні з офіційних джерел. Тому ті одержувачі допомоги, які є працездатні та не працюють, не сприяють своєму працевлаштуванню через центри зайнятості – не матимуть права на допомогу.

Відтепер, державна підтримка буде спрямована для сімей, які мають обґрунтовано низькі доходи, сплачують ЄСВ з доходів, тобто сім’ї (працездатні члени) відтепер будуть більш мотивовані на роботу, що сприятиме викоріненню утриманського відношення до життя та виховуватиме бажання працювати для здобуття економічної самостійності.

Законом України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» № 646-IX також передбачено:

  • З 1 січня 2020 року – підвищення розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування – 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;
  • з 1 липня 2020 року здійснено перерахунок призначеної державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з урахуванням розміру рівня забезпечення прожиткового мінімуму для дітей на рівні 130% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку;
  • з 1 липня 2020 рокускасовано норми щодо підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї на 10%; для кожної дитини з інвалідністю, та для кожної дитини, яка отримується одинокою матір’ю та для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є особами з інвалідністю I або II групи скасовано норму щодо підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму для кожної дитини на 20%;
  • з 1 липня 2020 року скасованонорми щодо збільшення розміру державної соціальної допомоги на кожну дитину віком до 13 років на 250 грн., на кожну дитину віком від 13 до 18 років на 500 грн.

Додаткова інформація:

Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2020 р. № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» (далі – Постанова №264) установити, що на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі ― карантин) строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям (далі ― державна соціальна допомога), яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до управління соціальної політики. Але, згідно з п. 2 Постанови №264,  Управління протягом одного місяця після відміни карантину проводить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі поданої отримувачем допомоги заяви та необхідних документів.

У разі, коли за результатами проведеного перерахунку не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, надміру виплачені суми допомоги управління соціальної політики стягує згідно із законом. Перахунок буде проведено з першого числа місяця, в якому закінчився строк виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.

На теперішній час в управлінні є дві категорії одержувачів допомоги:

  • Перша – хто у липні надали заяви та чекають розгляду після затвердження правових актів;
  • Друга – хто не звернулись до управління після закінчення шестимісячного періоду призначення та у зв’язку з карантином продовжують одержувати допомогу у раніше призначеному розмірі.

Раніше ми повідомляли про те, що у Нікополі закриють дитяче відділення районної лікарні

Рекламные блоки на нашем сайте позволяют нам быть независимым СМИ, а вам – получать оперативную и не проплаченную никем информацию. Просматривая рекламу, вы вносите свой вклад в развитие независимой журналистики Украины

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України