Завантажте мобільний додаток сайту

Нікопольцям роз’яснили, хто має право на пільговий проїзд по місту, скільки з бюджету виділяється коштів на кожний автобус тощо. Про це NikopolNews повідомляє, посилаючись на офіційний сайт Нікопольської міської ради, де оприлюднено відповіді на запитання мешканця Нікополя.

Нікополець, що назвався Русланом Олександровичем, поставив на сайті питання наступного змісту:

 • Яким нормативно-правовим актом визначено обмеження кількості пільгових місць в автобусах громадського користування?
 • Чим керуються перевізники (яким нормативно-правовим актом) при встановленні двох пільгових місць?
 • Яким чином контролюється, скільки пільговиків було перевезено за рейс в автобусі?
 • Чи можуть пенсіонери реалізовувати свое право безкоштовного проїзду в усіх без винятку автобусах громадського користування?
 • Яким нормативно-правовим актом забороняється безоплатний проїзд пенсіонерам в усіх (не тільки дозволено в пільгових) без винятку автобусах громадського користування?

Відповіді:

З 2016 року у Державному бюджеті України не передбачаються кошти для компенсації проїзду пільговиків, тому компенсаційні виплати за перевезення пільгових категорій громадян на міських автобусних маршрутах проводяться виключно за рахунок коштів місцевого бюджету.

Оскільки в м. Нікополі відсутній комунальний транспорт, то всі перевезення здійснюються автобусами приватних перевізників. Відповідно до ст. 37 Закону України «Про автомобільний транспорт» види та об’єми пільгових перевезень встановлюється державним замовленням, яким визначається порядок компенсації перевізникам збитків від цих перевезень, у зв’язку з чим у бюджеті міста передбачено кошти на часткове відшкодування витрат приватним перевізникам.     

У місті діє міська Програма «ТУРБОТА» на 2019 – 2021 роки. Одним із заходів Програми є відшкодування витрат за безкоштовне перевезення громадян пільгових категорій на міських автобусних маршрутах загального користування.

Відповідно до рішення міської ради від 19.07.2019 року № 88-52/VII «Про затвердження Положення про відшкодування витрат за безкоштовне перевезення громадян пільгових категорій на міських автобусних маршрутах загального користування в новій редакції» визначено категорії громадян, які мають право безоплатного проїзду в транспорті загального користування.

Перевезення громадян пільгової категорії здійснюється 13 «пільговими» міськими автобусами, в яких право безоплатного проїзду мають всі громадяни пільгової категорії, в т.ч. і пенсіонери за віком.

В межах виділених коштів на виконання рішення Нікопольської міської ради від 30.11.2018 № 63-42/VII «Про затвердження міської Програми «ТУРБОТА» на 2019 – 2021 роки», здійснюється відшкодування витрат за безкоштовне перевезення громадян окремих пільгових категорій на 63 міських автобусних маршрутах загального користування.

В зв’язку з тим, що сума коштів обмежена (5000 грн. на місяць або 166 грн. в день на 1 автобус, який здійснює в середньому 10 оборотних рейсів) компенсується перевезення визначеної категорії з міського бюджету у кількості 16 пільговиків.

Право безоплатного проїзду в автобусах загального користування без позначки «пільговий», надається таким пільговим категоріям громадян:

 • особам з інвалідністю внаслідок війни та військової служби;
 • учасникам бойових дій;
 • ветеранам: військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Держспецзв’язку та їх вдів;
 • батькам загиблих військовослужбовців, вдів (вдівців) військовослужбовців, її (його) дітей;
 • реабілітованим особам;
 • громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1 та 2;
 • особам з інвалідністю 1 групи та 2 групи по зору, дітей з інвалідністю до 18 років, та осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого);
 • учасникам війни до 31.12.1932 року народження;
 • членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
 • жертвам нацистських переслідувань;
 • дружинам (чоловіків) ЧАЕС померлого громадянина;
 • дітям з багатодітної сім’ї, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування;
 • почесним громадянам міста.

Враховуючи вищезазначене, пенсіонери за віком, мають право користуватися пільговим проїздом тільки в громадському транспорті загального користування з позначкою «пільговий».

Управління соціальної політики з залученням спеціалістів управління економіки, фінансів та міського бюджету, управління контролю вибірково здійснює перевірку перевізників щодо пільгових перевезень пасажирів, відповідно розділу ІІІ Положення про відшкодування витрат за безкоштовне перевезення громадян пільгових категорій на міських автобусних маршрутах загального користування  до рішення Нікопольської міської ради від 19.07.2019 року № 88-52/VII «Про затвердження Положення про відшкодування витрат за безкоштовне перевезення громадян пільгових категорій на міських автобусних маршрутах загального користування в новій редакції» ведеться контроль за перевезенням кількості громадян пільгової категорії щомісяця шляхом вивчення пасажиропотоку.

На підставі звітів про використання квитків на безоплатний проїзд за фактичне виконання рейсів по кожній одиниці транспортного засобу з перевезення громадян пільгових категорій проводиться розрахунок компенсаційних виплат перевізникам за фактичну кількість перевезених громадян пільгових категорій на міських автобусних маршрутах загального користування згідно плану розподілу коштів з міського бюджету.

Інформація щодо пільгового проїзду громадян пільгової категорії в м. Нікополі висвітлена на сайті міської ради та є загальнодоступною.

Раніше ми повідомляли: У Нікополі троє ветеранів АТО отримали відзнаки «За заслуги перед містом»

Рекламные блоки на нашем сайте позволяют нам быть независимым СМИ, а вам – получать оперативную и не проплаченную никем информацию. Просматривая рекламу, вы вносите свой вклад в развитие независимой журналистики Украины

29 вересня у Нікополі, Марганці та Нікопольському районі заплановано вимкнення електроенергії за певними адресами. Про це NikopolNews дізнався з графіку вимкнень на сайті ДТЕК «Дніпровські електромережі».
...

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі