Завантажте мобільний додаток сайту

Нікопольська Центральна бібліотека розпочала фотопроект «Історія міста на шпальтах газет», - повідомляє NikopolNews з посиланням на сторінку закладу у Фейсбуці.

Співробітники бібліотеки будуть викладати в соціальній мережі фото сторінок «Нікопольської правди», яка довгий час вважалась найстарішою газетою Нікополя, а у 2018-му, у віці 101 рік, була ліквідована депутатами Нікопольської міської ради.

Нагадаємо, перший номер газети з’явився під назвою «Известия Совета рабочих и солдатских депутатов» 2 квітня 1917 року. Надалі назва газети змінювалася на «Вісник Запоріжжя», «Бюлетень Нікопольського Комітету» та «Більшовик». А під назвою «Нікопольська правда» газета вперше була надрукована у квітні 1944 року.

У газети в різні часи були різні тиражі – від скромних 4 тисяч до величезних, як для маленького міста, - 40 тисяч.

Фотопроект «Історія міста на шпальтах газет» бібліотекарі почали з вересня 1960 року. Про що ж писала «Нікопольська правда» 60 років тому?

В бібліотеці зазначають:

В кожному номері газети того часу розміщені матеріали не тільки місцевого значення, а й всесоюзного масштабу. Велика кількість статей про політику, видатних політичних і культурних діячів. Багато уваги приділяється трудовим досягненням передовиків промисловості , сільського господарства та постійна інформація з підприємств міста.

Співробітники бібліотеки відібрали найбільш цікаві публікації про тогочасне життя нікопольців з вересневих номерів газети 1960 року.

З них ми дізнаємося про те, у Нікополі в 60-роки існували прибудинкові комітети, що медики їздили в колгосп допомагати селянам збирати кукурудзу, що на Нікопольщині існували «неправильні чайні» (мабуть, це було щось на кшалт сучасних наливайок), що дніпровські студенти відпочивали у нікопольському санаторії і були задоволені, тощо…

Пропонуємо вашій увазі фото публікацій з декількох номерів «Нікопольської правди» від 09 місяця 1960 року…

В бібліотеці пропонують:

Якщо вас зацікавили старі публікації «Нікопольської правди», ласкаво просимо до читальної зали Центральної бібліотеки міста, де зберігаються всі номери «Нікопольської правди» з 1955 року.

Ранее мы сообщали: Переименование улиц в Никополе: вырезка из газеты 1939 года

Рекламные блоки на нашем сайте позволяют нам быть независимым СМИ, а вам – получать оперативную и не проплаченную никем информацию. Просматривая рекламу, вы вносите свой вклад в развитие независимой журналистики Украины

Государственное бюро расследований разоблачило одного из прокуроров Томаковского отдела Никопольской местной прокуратуры Днепропетровской области во время получения неправомерной выгоды. Об этом NikopolNews сообщает, ссылаясь на официальный сайт ГБР.
...

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі