Завантажте мобільний додаток сайту

Здоров’я – це тема, яка хвилює всіх без виключення. Вона стосується кожної людини без огляду на її вік, стать, соціальний статус, національність, релігійні чи політичні переконання. Кожен хоче бути здоровим, і ніхто не хоче хворіти, особливо якщо мова йде про важкі недуги.

Але ми не завжди дбаємо про своє здоров’я, до того ж рівень медицини в Україні і Нікополі зокрема залишає бажати кращого. І часто це приводить до катастрофічних наслідків, як для суспільства в цілому, так і для конкретних пацієнтів.

Рак. Ця хвороба забирає щороку все більше і більше життів. Вона постійно молодшає. Все частіше її жертвами стають зовсім юні і навіть діти. Але важливо пам’ятати, що онкологія – не вирок. І що запорукою успішного лікування є рання діагностика. Якщо «викрити ворога» на самому початку, є величезні шанси його перемогти.
У Нікополі, регіоні з поганою екологією, тема боротьби з онкологією – надважлива. NikopolNews вирішив поговорити про це з людиною, яка, можна сказати, знаходиться в середині ситуації, адже не тільки стикнулася з онкологією в своєму житті, лікуючи, і, на жаль, втративши дитину, але вже багато років допомагає маленьким і дорослим нікопольцям боротися з важкими захворюваннями.

Це Маргарита Миколаївна Горбаненко, директор благодійного фонду «Дітям Нікополя», кандидат в депутати до міської ради на цих виборах. Проте, це зовсім не агітаційний і не рекламний матеріал, адже ми обговорили  питання, які хвилюють кожного. Що треба робити, аби «піймати» хворобу на ранній стадії? Чи є у Нікополя достатньо можливостей для цього? Чому так багато хворих? Як діяти, аби ситуація покращилася?

Свою діяльність у якості депутата Маргарита Горбаненко планую зосередити саме на цьому напрямку: медицина на високому рівні, рання діагностика онкології, зменшення хворих на рак у місті. Але, як вона неодноразово заявляла, навіть якщо не стане депутатом, буде продовжувати роботу для реалізації задуманого на своєму місці. Просто це буде складніше.

Маргарита Горбаненко нагадала:

- На початку бесіди я хочу зазначити, що я є директоркою  благодійного фонду «Дітям Нікополя», який спочатку своєю метою ставив допомогу дітям з онкозахворюваннями. Так ми пропрацювали декілька років. Нашими першими підопічними, котрі подолали рак успішно були: Юлія Бугайова, Санька Кравченко, Люба Фоміна, Нікіта Балабін, Альона Швороб, Данька Бараннік. Потім були Віка Рвачова, Мадіна Албакова, Максим Хілобоченко. На жаль, не подолали підступну хворобу Санька Лозовий, Ваня Тимошенко, Ліза Фатєєва, Данька Барабаш.

Але день за днем ми отримували прохання про допомогу і від дорослих пацієнтів, які не могли самотужки впоратись з фінансовою та організаційною стороною лікування.  Ми зібрали правління фонду, порадились зі своїми фінансовими донорами і прийшли до висновку: будемо здійснювати допомогу, купуючи необхідні ліки, а паралельно здійснювати роз’яснювальну роботу, психологічну підтримку, інформаційну допомогу дорослим пацієнтам, що хворіють на онко. Так з’явився проект «Валерія Help».  

Микола Бабенко, Анна Хникіна, Любов Диконенко, Генадій Кириченко - це тільки деякі прізвища людей, яким фонд відкривав багатотисячні збори на придбання дороговартісних ліків. Якщо хтось думає, що можна просто написати  на сайті прохання про допомогу і очікувати активного зворотного зв’язку, то дуже помиляється.  Кожна людина і ситуація потребують особливого, індивідуального підходу. Десь влаштовуємо  масові заходи, десь виходимо зі скриньками, десь підключаємо партнерів – потужні фонди, як, наприклад,  dobro.ua. А ле завжди збираємо необхідну суму, чи десь «наколядуємо» неймовірно дорогезних ліків, які конче необхідні нашим підопічним.

Зустрічаючи у себе в офісі кожен день, людей з страшним діагнозом, не раз і не два замислювались над тим, чим «завинив» наш регіон, що тут  така висока захворюваність ? А де ставиться питання, там відповідальні люди шукають відповідь. Тому ми стали шукати відповідь: «Що треба зробити, щоб рак відступив від Нікополя?»

Підкреслю: все, що я говорю -  це слова волонтерки, яка не має медицинської освіти, тільки має гіркий досвід життя зі своєю дитиною, впродовж двох років у відділенні онкології, тому все подаю з точки зору пацієнта, але пацієнта, який вивчав та вивчає організацію процесу надання медичної допомоги, який брав участь у різних заходах, що стосуються відносин пацієнт-лікар і який має внутрішній баланс між цими двома суб’єктами медичного процесу.

Маргарита Горбаненко з директоркою ще одного благодійного фонду Нікополя «Нове життя» Наталею Мезенцевою на врученні премії «Гордість міста» у вересні 2019 року

- Маргарита Миколаївно, поділіться статистикою. Скільки у Нікополі хворих на рак сьогодні?

- У  Нікополі кожний рік приріст захворюваності на рак становить біля 100 осіб, і сьогодні ця цифра знаходиться в межах 2500-3000 тисяч.

- Які види онкології діагностуються у нашому місті найчастіше?

- Найбільш розповсюдженими онкологічними захворюваннями в нашому місті є: рак молочної залози, легень, рак шкіри, шлунку та рак простати. Близько 100 нікопольців кожного року помирають від онкології.

- Відомо, що запорукою успішного лікування є рання діагностика раку. Порадьте, будь ласка, що конкретно повинна робити людина, яка хоче уберегти себе від найгіршого? Куди звертатися, і чи є у Нікополі можливості для своєчасної діагностики онко?

- Так, смертність напряму залежить від стадії, на якій виявлено онкологію у людини. Виявлена та пролікована онкологія на 1-2 стадії захворювання дає паціенту величезні шанси не тільки увійти в ремісію, але й одужати та забути про хворобу назавжди. Таке щастя більш доступне з розвиненою медичною галуззю, але і у нас можливо здійснити всі заходи щодо ранньої діагностики онкозахворювань.

Держава, в особі Національної служби здоров’я України, розробила  Програму медичних гарантій, де розписала докладно, які послуги людина може отримати в будь якій лікарні України абсолютно безоплатно https://nszu.gov.ua/likar-2020. Цією програмою передбачено, що будь яка людина, яка звернулась до свого сімейного лікаря може бути обстежена на онкопатологію, не витрачаючи ні копійки – коштами, які виділила держава тому медичному закладу, куди пацієнт звертається. В Нікополі це можливо!  Варто тільки звернутись до сімейного лікаря. Лікар надасть електронне направлення до онколога, а той розпише пацієнту подальший маршрут на обстеження та аналізи. Якщо обстежуватись самостійно, без звернення до сімейного лікаря, то тоді за всі послуги доведеться платити самому пацієнту.

Тобто робимо висновок: найголовніший лікар для вас - сімейний. Це довірена особа, яка знає стан вашого здоров’я та зацікавлена його зберегти для ВАС.

На жаль, у Нікополі немає спеціалізованого відділення, де можуть проходити лікування хворі на онко, і тому, якщо вам в Нікополі сімейний лікар виписав електронне направлення до онколога, воно дійсне і у Дніпрі, і в Києві. Тому обирайте лікарню чи лікаря-онколога, порадившись зі своїм сімейним лікарем.

- Далеко не всі люди поспішають до лікарів, навіть маючи тривожні симптоми…

- Так, це інша сторона проблеми, і ще одна причина такої страшної статистики у Нікополі. Нашу людину в лікарню на обстеження треба тягнути, та ще й не завжди вона туди доходить (купує  проходження профогляду за 130 гривень і все). І часто буває надто запізно, коли лікування операція та реабілітація коштують вже не одну тисячу гривень…

- Яка зараз ситуація з забезпеченням медикаментами для онкологічних хворих?

- До 2019 року навіть у Дніпропетровському обласному відділенні на Космічній почали з’являтись препарати для лікування онкологічних хворих,  а зараз  провалені всі закупівлі. і знову на перше місце виходять  благодійні фонди і публічні збори коштів в мережах, аби не дати пацієнтам померти від нестачі ліків. Але, на щастя, в Дніпровській лікарні №4 існує безкоштовна програма клінічних випробувань, що реалізується під керівництвом Бондаренка Ігоря Миколайовича. Заслужений лікар-онколог, автор багатьох  наукових робіт, який ніколи нікому не відмовляв в консультації. А чи підходить програма саме вам, вирішується на місці. Ознайомитися з нею можна тут: https://chemoteka.com.ua/blog/article/vydayuschiesya-onkologi-ukrainy-69

- Розкажіть трохи про ваш напрямок роботи у якості депутата міської ради

- Онкологія хвороба підступна, оминути її важко, бо вона не виявляє себе дуже довго, але, як уже зазначалося, боротьбу з нею можливо виграти, коли її розпізнати ще на ранній стадії. Кожного дня стикаючись з худенькими, змученими жінками та чоловіками, лисими голівками діточок, замислювалась: «Що можливо зробити, щоб в Нікополі, якщо не забули, то хоча б значно менше хворіли на онко?» В мене є бачення з цього питання. Воно не іде в розріз з концепцією медичної реформи, а тільки підсилює її, та надає лікарям додаткові інструменти з профілактики онкопатологій. Як саме я буду втілювати цей проект, обов’язково будемо обговорювати зі спеціалістами, створивши експертну групу і залучивши до справи різних фахівців.  Думаю, а точніше впевнена, у нас все вийде. Нікополь без онкології - така моя стратегічна ціль. Бо життя, то є найцінніший Божий дар і для мене це є головним!

Раніше ми повідомляли: Рекомендации спасателей Никополя по профилактике коронавируса

Рекламные блоки на нашем сайте позволяют нам быть независимым СМИ, а вам – получать оперативную и не проплаченную никем информацию. Просматривая рекламу, вы вносите свой вклад в развитие независимой журналистики Украины

В Апостоловском районе полиция изобличила преступную группировку, которая держала людей в трудовом рабстве. Об этом NikopolNews сообщает, ссылаясь на Национальную полицию в Днепропетровской области.
...

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі