Завантажте мобільний додаток сайту

Как сообщал ранее Nikopolnews, в Никополе родители школьников получили конверты с пакетом бумаг по медицинскому страхованию. При их заполнении нужно внести личные данные, вплоть до серии и номера паспорта. Все это вызвало массу вопросов и возмущение у многих никопольчан.

Напомним, речь идет о пилотной программе страхования школьников и учителей, начатой в Никополе, Покрове и районе.

Официально реализует программу в Никополе  отдел образования и науки городского совета. Однако бумаги, полученные родителями, подписаны народным депутатом Андреем Шипко. Самого договора на страхование в конверте нет. Зато есть форма, куда родители должны внести свои и ребенка личные данные. Именно это вызвало волну возмущения и недоумения.

Возник резонный вопрос: «Зачем?». Когда еще не разыгран тендер и не определен страховщик. Когда до сути по сути (простите за тавтологию) еще не дошло.

Андрей Шипко прокомментировал резонансную ситуацию. Соответствующий пост Nikopolnews нашел на страничке народного депутата в ФБ. В нем он рассказал о своей причастности к проекту, попытался ответить на вопрос по поводу сбора личных данных, опроверг информацию о том, что деньги на проект – городские.

Приводим пост Андрея Шипко без купюр.

Шановні батьки а також небайдужі громадяни!
Бачу, проект з медичного страхування учнів визвав неабиякий резонанс, і це добре.
Бачу, у вас є низка питань, на які з задоволення дам відповіді.

Чому відділи освіти збирають дані до заключення договору? – Це вимога закону про страхування, адже нікого не можна страхувати без його згоди, чи, у випадку дитини – без згоди його батьків.
А не зібравши згоди, не зрозуміло, на яку суму укладається договір зі страховою компанією.

Чому разом зі згодою на страхування дитини принесли бланк згоди на обробку персональних даних народним депутатом Шипко? – Я і моя команда цей проект розробили, я знайшов додаткові кошти в бюджету області, я маю намір розвивати цей проект надалі, охоплюючи медичною страховкою більше категорій громадян. Для цього я повинен мати можливість слідкувати за перебігом проекту, збирати статистику, і, головне – слідкувати за тим, щоб ви отримали якісну послугу страхування, а не для «галочки».

Чи обов’язково заповнювати ці бланки? – Ні, страхування повністю добровільне. Більш того, якщо ви відчуваєте дискомфорт від передачі даних мені – можна цього не робити, і заповнити лише згоду на страхування. Я розумію що всім милий не будеш, а чи повинна тоді ваша дитина лишитися підтримки у разі хвороби? Втім, повторюся, брати чи не брати страховку – цілком добровільна справа і вирішувати вам.

Що буде покривати страховка? – Ваші витрати на медикаменти, діагностику та медичні маніпуляції, які не входять в уже оплачений державою перелік медичних послуг, наприклад, консультація лікаря. Фактично, застрахована дитина отримає подвійну допомогу, одну від держави, другу – від страхової.

Яка страхова компанія буде обслуговувати? – Страхова кампанія визначається у результаті тендера на Прозорро, і переможе той учасник, хто запропонує найкращі умови страхування.

Чому 20 мільйонів гривень з міського бюджету направлено на страховку, а не на ремонти? – Ці гроші не з міського бюджету. Це співфінансування обласних об’єктів, яке місто повинно було вкласти разом з обласним бюджетом. Ми з губернатором дійшли згоди, область фінансує об’єкти повністю, гроші відправляються на здоров’я дітей. Фактично, Нікопольщина отримала додаткові гроші на медичну допомогу для школярів.

Також хочу звернути вашу увагу, шо цей проект є пілотним, і не все може піти гладко. Так, можливі якісь негаразди, бо ми – перші в Україні, і практичного досвіду немає ні у кого. Але я особисто готовий долати труднощі та виправляти можливі помилки, адже сьогодні всі ми маємо шанс зробити корисну справу, допомогти дітям рости здоровими, принести користь у кожну нікопольську родину!


После прочтения этого обращения все равно остаются вопросы. Но главный ответ получен: ЛИЧНЫЕ ДАННЫЕ МОЖНО НЕ ВНОСИТЬ. Если родители хотят присоединиться к программе, они могут просто подписать согласие.

Хотя данную информацию все же лучше уточнить в ГОРОНО. Ведь, повторимся, именно местная власть официально является реализатором проекта по страхованию, а не Андрей Шипко.

От редакции хочется добавить. Радостно, что никопольчане не стали автоматически подписывать то, что им предложили. Подняли волну в соцсетях, стали громко задавать вопросы. И власть имущие вынуждены реагировать. Это говорит  о том, что растет гражданская активность. Так держать!

Копіювати посилання на матеріал
Автор: Администратор

Національна служба новин - Новини України