Завантажте мобільний додаток сайту

У Нікополі розглянуть петицію про необхідність визнання вуличних котів частиною екосистем міста. Про це NikopolNews повідомляє, посилаючись на офіційний сайт Нікопольської міської ради.

Петиція була подана Поляковою Наталею Леонідівною у визначений термін набрала 251 голос з 250 необхідних. Тепер депутати міської ради зобов’язані її розглянути.  

Нижче наводимо повний текст петиції:

«Сьогодні в Україні оголошена незрима війна всім бездомним тваринам. Наше місто не стало винятком. Тварин калічать і вбивають диким чином і моторошними способами: це і отруєння спеціальними препаратами, і побиття до смерті, навмисні наїзди автотранспортом; замуровування в підвальних приміщеннях, де безпорадні тварини гинуть.

Особливо вразливі в цьому плані коти. Їх простіше зловити, ніж велику вуличну собаку, вони довіряють людині і з почуттям спокою і надії, що їх звуть для годування або ласки, самі йдуть до рук вбивць. Занадто багато стало психологічно слабких людей, які бажають самоствердитися за рахунок знущання над тими, хто ще слабший фізично і абсолютно беззахисний.

Взявши за приклад практику міст Києва, Львова, Полтави, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, необхідно і нам встати на захист котів, забезпечивши їм вкрай необхідну свободу і гідне проживання в нашому місті. При цьому, коти повинні відчувати, що вони забезпечені можливістю безперешкодного перебування в підвалах, на горищах будинків і в інших місцях їх постійного проживання, де, крім їх перебування, вони виконують і вкрай важливу функцію природної дератизації – знищення гризунів, які є рознощиками численних інфекцій, небезпечних для здоров'я і життя людини.

Разом з тим, потрібно приділити увагу питанням регулювання розмноження вуличних котів за допомогою впровадження гуманних способів біостерилізації. При цьому, не можна залишати поза увагою і питання вакцинації, реєстрації, облаштування місць проживання таких котів. З метою реалізації даної петиції, ПРОСИМО:

  • рішенням міської ради проголосити вуличних котів частиною екосистеми міста Нікополь, дозволити їм вільно жити і пересуватися в підвалах, на горищах і в інших місцях їх постійного проживання і виконувати функцію природної дератизації – знищувати гризунів – переносників небезпечних інфекцій;
  • розробити робочі механізми і процедури заходів зі стерилізації вуличних тварин;
  • розробити механізми захисту бездомних тварин від жорсткого поводження;
  • розробити програму з надання допомоги вуличним тваринам за допомогою створення міського притулку для котів за рахунок місцевого бюджету або фінансування існуючих тимчасових притулків (організованих небайдужими зоозахисниками і існуючих за рахунок пожертвувань, і допомоги волонтерів) за рахунок місцевого бюджету;
  • внести в бюджет міста на наступний рік відповідні статті витрат.

Піднімемо Нікополь до рівня європейських міст, піднімемо планку моральності і гуманізму, подамо приклад іншим містам України!»

Національна служба новин - Новини України