Завантажте мобільний додаток сайту

Поблизу Нікополя, в околицях Капулівки археологами виявлено поселення і могильник епохи ранньої міді, а також поселення епохи бронзи із залишками бронзоливарного виробництва, що зайвий раз свідчить про те, що Нікопольщину по праву можна називати краєм давніх металургів.

Про це в своїй статті написав відомий нікопольський історик Сергій Тороп. А талановита майстриня пейзажних фото Вікторія Шевченко показала, як виглядають ці легендарні місця сьогодні, оприлюднивши знімки на своїй сторінці у Фейсбуці, - повідомляє NikopolNews .

Посилаючись на статтю Сергія Торопа, вона розповіла, що наявність високих трав і відносно тепла зима приваблювали сюди кочівників бронзового століття. Вони залишили сучасним ученим чимало загадок.

Так, в кінці 2005 року під час розкопок кургану №2 (курганна група Царева могила) був виявлений кромлех - споруда з кам'яних брил, встановлених в формі огорож, що відноситься до бронзового віку. Вчені до цих пір сперечаються про призначення даних об'єктів: одні бачать в них лише культові споруди, інші - складні давні обсерваторії, елементи яких строго орієнтовані по зірках і для планет.

При розкопках одного з поховань, що відносяться до рубежу ІІІ-ІІ тис. До н. е., було виявлено останки чоловіка віком до 40 років і зростом до 190 см, на правій стороні черепа якого був невеликий отвір, що носить сліди прижиттєвої трепанації. Краї отворів були згладжені, що свідчило про те, що після операції чоловік прожив досить тривалий час.

Так якими ж медичними інструментами і знаннями повинні були володіти невідомі нейрохірурги минулого, які проводили такі складні операції ... близько 4 тисячоліть тому,

- задається питанням Сергій Тороп.

Відповіді на це та інші питання у людства ще попереду…

А пейзажі тут просто неймовірні.

Щоб оперативно отримувати новини Нікополя і регіону, підписуйтесь на наш Телеграм

Раніше ми повідомляли: Львовский мусор возле Никополя – сюжет днепровских журналистов (видео)
Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України