Завантажте мобільний додаток сайту

Не так вже багато видається книг, які б були пов’язані з Нікопольщиною. А якщо точніше, то  зовсім мало, тому кожен такий випадок – справжня подія в культурному житті регіону. Звісно, минуле нашого краю варте більшого. Про нього можна написати і видати тисячі літературних творів. Але знаходяться лише одиниці таких (без перебільшення) героїв. Адже всім відомо, як важко сьогодні в Україні видати книгу.

Раніше NikopolNews повідомляв про те, що львівський письменник Сергій Кустов, захопившись історією Нікопольщини, а саме тими далекими часами, коли наші степи населяли скіфи, створив «Симфонію Золотої Пекторалі» - літературний твір-легенду, засновану на документальній інформації. Сприяли львів’янину кращі творчі сили Нікопольщини, краєзнавці, науковці-скіфологи, філософи , філологи й педагоги (Сергій Тороп, Василь Шатунов, Валерій Терзі, Галина Капініс та інші).

Відома в місті людина, Антоніна Іванівна Косих, вона ж автор проекту й упорядник книги, зверталася через наш ресурс до нікопольців з проханням надати посильну фінансову допомогу на друк. На жаль, на вказану банківську картку так і не надійшло жодного грошового переказу. Проте, авторів це не зупинило. Книжка все одно побачила світ!

Львівське видавництво «Сполом» надрукувало 500 екземплярів «Симфонії Золотої Пекторалі». Це не так вже й мало, але і не багато. Частина накладу розійдеться серед друзів та однодумців, щось буде подаровано в музеї та бібліотеки. Ще частину залишили для продажу. Наразі кожен бажаючий має можливість придбати велику кольорову книгу у твердій обкладинці і з ілюстраціями - всього за 200 гривень.

Золота Пектораль – безцінна реліквія, відома у всьому світі. Вона знаходиться в столичному музеї коштовностей України. Ця річ, знайдена археологом Борисом Мозолевським неподалік Нікополя у 1971 році, привернула увагу сотень науковців, художників, письменників, культурних діячів до нашого краю.

У своєму ж творі, присвяченому Пекторалі, Сергій Кустов, розповідає гостросюжетну історію її народження у четвертому столітті до нашої ери. Він пропонує своє бачення побуту звичаїв, традицій та світогляду скіфів, які населяли Нікопольщину в ті часи. Створює живі емоційні образи, спонукаючи читача думати і відчувати разом з героями, підсилюючи ці відчуття органічно вплетеними в прозовий твір поезіями Бориса Мозолевського.

Книгу буде цікаво читати і дорослим, і дітям-підліткам. ЇЇ просто приємно гортати. Вона стане окрасою домашньої бібліотеки, а також може бути гарним подарунком. До речі, 21 червня виповнюється 49 років з того дня, коли було знайдено Золоту Пектораль біля Нікополя. То ж, буде символічно придбати книжку, присвячену їй, саме зараз.

Де придбати?

Нікополь, ЦУМ, перший поверх, агенція «Жасмін». Телефон для довідок: 0993557526 (Антоніна Іванівна Косих)

P.S. В планах у автора видати й друге своє творіння – «Маленький Скіф». Поки що світ побачили тільки декілька екземплярів. Кошти, виручені від продажу «Симфонії Золотої Пекторалі», дозволять замовити більшу партію.

P.P.S. «Симфонія Золотої Пекторалі» і «Маленький Скіф» - це продовження реалізації спільного проекту «Львів-Нікополь: творча співдружність».

Рекламные блоки на нашем сайте позволяют нам быть независимым СМИ, а вам – получать оперативную и не проплаченную никем информацию. Просматривая рекламу, вы вносите свой вклад в развитие независимой журналистики Украины

Компания «Интерпайп» в январе-августе 2020 года существенно сократила выпуск продукции. Об этом NikopolNews сообщает, ссылаясь на официальный отчет предприятия.
...

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі