Завантажте мобільний додаток сайту

1 серпня на Нікопольщині традиційно вшановують пам’ять легендарного кошового отамана Івана Сірка. Вважається, що саме в цей день він помер. Традицію було засновано рівно 30 років тому, а завдяки вимогам та зусиллям патріотичної громадськості 2000 року відбулася урочиста церемонія перепоховання останків кошового отамана – до могили повернули череп Івана Сірка, який з часів радянської влади зберігався у Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького.

В цьому році участь у заходах взяли військові 92 окремої механізованої бригади, яка з 2019-го року носить ім’я видатного отамана Івана Сірка. Про це NikopolNews повідомляє з посиланням на офіційну сторінку бригади у Фейсбуці, де опубліковано фотозвіт.

Делегація військових приїхала в Капулівку на Нікопольщині на запрошення громадської організації «Козаки війська Запорозького Низового. Чортомлицька Січ» (керівник Василь Тирса) та благодійного фонду «Меморіал Івана Сірка».

В прес-службі бригади пишуть, що хоч карантинні обмеження внесли корективи у формат та масштаб події, атмосфера була просто неймовірною. Насамперед учасники заходу пройшли ходою від Січового поля,що біля річки Чортомлик, до кургану, де був проведений молебень. Серед інших, молитви читав і духовний наставник наших військовослужбовців, капелан 92-ої - отець Сергій.

Почесним для представників бригади - підполковника Романа Єсіна , заступника командира з морально-психологічного забезпечення та старшого прапорщика Олександра Щегельського головного старшини механізованого батальйона - стало посвячення в козаки. Крім того шановне козацтво передало бригаді землю з могили Івана Сірка, а також відзначило бійців численними грамотами і подяками від сільської, районної та міської влади.

Почесно для військових було також приймати подарунки – прапор Чортомлицької Січі, ікону Покрови Божої Матері – захисниці козаків і воїнів, пірнач - різновид булави, картини «Іван Сірко» і «Козаки пишуть листа турецькому султану» та ляльки-мотанки. Усі учасники заходу вшанували хвилиною мовчання загиблих в російсько-українській війні воїнів.

Постріли з козацьких гармат, читання віршів, гра на бандурі, хоронителі козацьких традицій в автентичному вбранні – здавалось, духом козацтва тут просякнуте все і, навіть, повітря. Після офіційної частини заходу козаки організовують табір, де проходять вишкіл юні козачата, відбувається реконструкція козацьких боїв та проводиться фестиваль козацької пісні.

Командування та особовий склад бригади щиросердно дякують браттям-козакам за підтримку і співпрацю! Ми пишаємось тим, що бригада носить почесне найменування кошового отамана Івана Сірка і що разом з послідовниками запорозьких козаків маємо честь примножувати і продовжувати українські традиції. Усі подарунки займуть почесні місця у Музеї бойової слави бригади! Слава Україні!»,

- пишуть військові на сторінці бригади.

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України