Завантажте мобільний додаток сайту

Як повідомляв раніше NikopolNews у Нікополі оголосили флешмоб-конкурс «Вечір сімейного альбому», закликаючи містян викладати старі знімки з родинних архівів. Приз за найдавніше і найоригінальніше фото – послуги майстра-реставратора.

На момент нашої публікації жодного учасника у конкурсі ще не було. А сьогодні, 21 грудня, за хештегом #Вечір_сімейного _альбому ми знайшли вже 13 фото від чотирьох учасників. За кожним знімком – історія, долі... Розглядати старі фотографії  і читати описи до них неймовірно цікаво. Обличчя людей, їх одяг, інтер’єри… Все це було 70, 90, 100 і більше років тому. Від однієї тільки думки перехоплює подих.

За одним із оприлюднених знімків ховається незвичайна сімейна історія, коли чоловіком і дружиною стали пані Горанська і пан Горянський. Такі співпадіння бувають рідко!

Але дивіться самі. Приємного перегляду!

Фото від Михайла Жернових, який написав:

Підтримаю флешмоб найстаріших сімейних світлин «Від хати до хати, щоб рід пам’ятати» присвячений, Дню Коренів. На фото, приблизно 1890 року, мій прапрапрадід зі своєю жінкою та синами. Нікополь, Катеринославська губернія, фотограф Кузьма Кубацький

Фото від Марини Зелик

Дуже складно зробити вибір на користь того чи іншого фото. А архів величезний.

написала вона.

Фото сім'ї Горанських. 1911 рік

Фото Анни і Матильди Горанських. Приблизно 1912 рік

Михайло Миколайович Горянський. Фото 1912 рік

Михайло Горянський і Матильда Горанська створили сім'ю. І стали Горянськими. Фото 1932 року

Фото від Сергія Колесника. Він написав:

Підтримую флешмоб найстаріших сімейних світлин «Від хати до хати, щоб рід пам’ятати», присвячений Дню Коренів. На першій світлині зліва моя прабабця Ганна Захаренко (Ткачова) (нар. 23.11.1899р.). Окрім неї у її батьків, Філіппа та Євдокії Ткачових, було ще четверо дітей: Анатолій , Лідія , Олена та Яков. Хто з  цих дітей, окрім Ганни, на світлині, я нажаль не знаю.

Фото від Олі Дегтянникової. Вона написала:

Моє далеке минуле...1948 рік. Настільки далеке... Мама... Сьогодні вісімдесятирічна старенька, на фото ще дівчинка-школярка.... Дідусь і бабуся... Дідуся я жодного разу не бачила... А бабусю останній раз бачила, коли мені було 7 років... Ми жили так далеко один від одного, що більше побачитися нам не довелося. Старі фотографії - вони назавжди.

Флешмоб ще триває, але завершення конкурсу скоро. Посмішайте взяти участь! Приєднатися може будь-хто. Викладайте на своїх ФБ-сторінках старі фото з описами до них і (обов’язково!) хештегами #НБДЮТ, #Вечір_сімейного_альбому.

23 грудня ‒ власник найунікальнішої та найдавнішої світлини отримає можливість безкоштовної фотореставрації, щоб ще не одне покоління мало змогу пам’ятати історію роду, - обіцяють організатори – Нікопольський будинок дитячої та юнацької творчості.

Щоб оперативно отримувати новини Нікополя і регіону, підписуйтесь на наш Телеграм

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України