Завантажте мобільний додаток сайту

У 87-і роковини страшного голоду музейники Покрова відкривають широкому загалу нові факти, спогади наших земляків, котрі вижили у 1932- 1933 роках. Про це NikopolNews повідомляє, посилаючись на офіційний сайт Покровської міської ради.

Сотні письмових свідчень складають основу постійнодіючої експозиції, присвяченої рокам спланованого знищення українського селянства – рокам Геноциду. Їх презентують в онлайн-екскурсії в останні холодні дні листопада, коли Україна згадує безневинних жертв вбивчої системи.

- За  останні десятиліття було зібрано  понад 300 документальних свідчень голодомору. Останні документи, результат тривалого пошуку нашого екскурсовода, історика, Людмили Карандєй. Ці свідчення неможливо читати, серце стискається від болю, скільки пережито, скільки випало на стражденну долю людей,

- говорить директор закладу Тетяна Подольчак.

Експозиція містить хроніку Голодоморів, копії вбивчих документів, фотофакти. Серед численних світлин – зображення пам’ятного Хреста, встановленого у селищі Базавлук на місці масового захоронення полеглих у Голод 1932-1933 років.

- Ця страшна сторінка нашої історії не перегорнута, бо до цього часу спливають жахливі факти Голодоморів. До музею приходять літні люди, які розповідають, що їм довелося перенести. Немає родини, котру б не торкнувся голод,

- говорить начальник відділу культури Тетяна Сударєва.

За словами музейників, покровчани передають найцінніші експонати – копії світлин своїх родин, які дивом збереглися і можуть розповісти нам про тих, хто застав чорну днину. Експозиція містить багато символів – чорних лелек на тлі силуету скорботної матері, червону калину, що ніби краплі крові запеклася на колосках, житню хлібину на чорній хустині, в якій палає поминальна свічка.

Щоб оперативно отримувати новини Нікополя і регіону, підписуйтесь на наш Телеграм

Раніше ми повідомляли: Покров начали украшать новогодней иллюминацией

Копіювати посилання на матеріал
Автор: Администратор

Національна служба новин - Новини України