Завантажте мобільний додаток сайту

У Марганці заявили про необхідність підвищення тарифу на воду, називаючи це єдиним способом вивести водоканал з кризи, - повідомляє NikopolNews , посилаючись на офіційний сайт підприємства.  Нагадаємо, водоканал Марганця вже неодноразово попереджали про відключення електроенергії через борги.

Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства Марганецької міської ради» забезпечує надання житлово-комунальних послуг населенню міста Марганець та Томаківського району Дніпропетровської області з водопостачання та водовідведення.

Загальна кількість населення, яке забезпечує КП «ВУВКГ» ММР послугами, складає більше 50 тисяч мешканців Дніпропетровської області, які отримають послуги водопостачання та водовідведення.

До квітня 2019 року власником КП «ВУВКГ» ММР була Дніпропетровська обласна рада та 26 квітня 2019 року Марганецькою міською радою було прийнято рішення № 1556-48/VII «Про прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Марганця юридичної особи комунального підприємства «Марганецьке виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Дніпропетровської обласної ради»», засновником та власником КП «ВУВКГ»ММР стала Марганецька міська рада (код 35055650).

Але в незалежності до політичної ситуації та власника КП «ВУВКГ»ММР, підприємство завжди перебувало в тяжкому фінансовому становищі у зв’язку з збитковим тарифом та не відшкодуванням тарифом собівартості наданих послуг підприємством,

- зазначають у водоканалі.

І запевняють, що через збитковий тариф, велику дебіторську заборгованість, наявність старих боргів, сформованим незбалансованим тарифом, — підприємство не має можливості своєчасно та в повному обсязі сплачувати свої податкові зобов’язання, оплачувати рахунки за використану електроенергію , матеріали, запчастини та виплачувати заробітну плату своїм працівникам, які забезпечують функціонування підприємства.

На даний час КП «ВУВКГ» ММР працює на зменшеному тарифі, затвердженому Марганецькою міською радою 28 серпня 2019 року рішенням №449 «Про встановлення тарифу на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» та згідно до роботи підприємства за 9 місяців 2020 збиток підприємства склав 14 932 000 грн.

КП «ВУВКГ»ММР має напрацювання в розвитку підприємства та проекти поліпшення якості наданих послуг та зменшення своїх витрат в розрізі енергозбереження та ефективності, зменшення безоблікових втрат води, а саме:

Програми:

  • «Реконструкції і розвитку житлово-комунального господарства  м. Марганець на 2021-2023 роки»;
  • «Питна вода на 2021-2025роки».

Проекти підприємства:

  • «Капітальний ремонт ділянки магістрального водогону на насосну станцію ІІІ-го підйому м. Марганець Дніпропетровської області»;
  • «Капітальний ремонт ділянки водогону Марганець-Томаківка Дніпропетровської області;
  • «Реконструкція насосної станції І підйому м. Марганець Дніпропетровської області»;
  • «Реконструкція ПЛ-6 кВ (фідер3) від тягової підстанції до цеху відведення та очистки стоків».

У 2020 році КП «ВУВКГ»ММР вийшло на новий рівень роботи та спільними зусиллями з Асоціацією міст України та міжнародних партнерів «U-LEAD» з Європою, подали свої проекти на розгляд щодо можливості фінансування їх за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку .

Але реалізація заходів, визначених у  проектах та програмах, потребують часу та додаткових фінансових  витрат.

Виходячи з вищевикладеного, КП «ВУВКГ» ММР, не дивлячись на свої зусилля та допомогу Марганецької міської ради, спрямованої на подолання фінансової кризи та стабільної роботи підприємства, перебуває на межі зупинення своєї діяльності та відключення від електричної енергії об’єктів КП «ВУВКГ» ММР.

У зв’язку з чим, єдиним шляхом у подоланні фінансової кризи КП «ВУВКГ» ММР та забезпечення подальшої роботи підприємства та більше  50 тисяч жителів  Дніпропетровської області послугами  водопостачання та водовідведення є підвищення тарифу на послуги водопостачання та водовідведення  КП «ВУВКГ» ММР для всіх споживачів,

- заявляють у водоканалі.

Чтобы оперативно получать новости Никополя и региона, подписывайтесь на наш Телеграм

Ранее мы сообщали: В Марганце прошла первая сессия новоизбранного горсовета
Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України