Завантажте мобільний додаток сайту

Як повідомляв раніше Nikopolnews, у Марганці виникли великі проблеми з водоканалом, який заборгував ДТЕК мільйони гривень, і абоненти ризикують залишитись без водопостачання. На вчорашній сесії міськради було анонсовано ще одну – для розгляду болючого питання.

Позачергове засідання ІІ сесії Марганецької міської ради Нікопольського району Дніпропетровської області І скликання  відбулося сьогодні, 2 грудня. На порядок денний було винесено 8 проєктів рішень, які були ухвалено більшістю голосів, - повідомляє NikopolNews , посилаючись на офіційний сайт Марганецької міської ради.

Одним з основних питань став проєкт рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 19 грудня 2019 року № 1711-56/VІІ «Про бюджет Марганецької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік».

На сьогодні залишається актуальною загроза припинення водопостачання та водовідведення марганчанам. Адже загальний борг водоканалу складає 77 млн грн. Міськводоканал експлуатує більше 700 км водопровідних мереж і обладнання потребує суттєвої реконструкції.  На сьогодні, за словами директора КП «ВУВКГ» ММР» Валентина Ваданова існуючий тариф на воду покриває лише 40 % витрат. Таким чином підприємство працює зі збитками з рентабельністю до 50 %, має великі борги за електроенергію, податки та перед постачальниками. Тільки ДТЕКу водоканал винен 13 млн грн та понад 10 млн грн підприємству «Палів Енерго».

Постало нагальне питання щодо встановлення економічно обґрунтованого тарифу або припинення діяльності міськводоканалу.

«За один день ця складна ситуація, яка сформувалася впродовж тривалого часу, звісно, не вирішиться. Розпочинається «реанімація» підприємства».

- підкреслив міський голова Геннадій Боровик.

На сесії прийнято рішення виділити з міського бюджету грошову допомогу міськводоканалу у розмірі 2 млн 500 тис. грн, яку підприємство зобов’язується повернути. Також на 3 грудня міським головою Геннадієм Боровиком запланована поїздка до підприємства ДТЕК, після якої буде скоординовано подальший план роботи. Питання щодо можливого збільшення ціни на водопостачання для населення залишається відкритим.  Також для запобігання відключення водопостачання та водовідведення у місті було запропоновано створити робочу групу, яка бкоординувала роботу водоканалу і знайшла шляхи виведення підприємства з кризової ситуації.

Під час засідання присутні заслухали інформацію від заступника міського голови Лесі Дуплій, яка надала уточнення щодо показників бюджету міської об’єднаної територіальної громади. На виконання постанови КМУ від 12 лютого 2020 р. № 100 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» за рахунок наявної економії бюджетних призначень, що виникли з призупиненням освітнього процесу під час карантину, пропонувалося закупівлю оснащення сучасними засобами навчання кабінетів природничо-математичного циклу закладів освіти міста.

У зв’язку з наявністю невикористаних коштів на виплату адресної грошової допомоги на пільговий проїзд автотранспортом у зв’язку із введенням карантинних заходів пропонувалося здійснити перерозподіл бюджетних призначень і відшкодувати вартість інсуліну (300 000 тис. грн.), пільгових медикаментів (239 940 грн), пільгових пенсій (43 241 грн), пільгового зубопротезування (60 000 грн) тощо.

Також під час сесійного засідання було затверджено на посаді старости Новокиївського старостинського округу Валентину Тиндик.

Щоб оперативно отримувати новини Нікополя і регіону, підписуйтесь на наш Телеграм

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України