Завантажте мобільний додаток сайту

Як повідомляв раніше NikopolNews , Нікополь сьогодні, 10 січня, долучився до всеукраїнської акції протесту проти підвищення комунальних тарифів.

Мітинги пройшли у багатьох містах України, зокрема в таких, як Харків, Миколаїв, Полтава, Кривий Ріг тощо. Про це NikopolNews повідомляє, посилаючись на Громадчьке.

Так, на Харківщині близько 50 людей перекрили дорогу в смт Високий Харківського району.

Учасники мітингу постійно крокують пішохідним переходом та раз на 15 хвилин пропускають машини. Водночас спецтранспорт пропускають безперешкодно. 

Акція протесту відбувається біля посту правоохоронців, на місці за громадським порядком слідкують 15 працівників поліції.

Пізніше учасники акції також вийшли з плакатами під будівлю міської ради.

У Миколаєві біля входу в будівлю міської ради зібралося понад 100 місцевих жителів. Протестувальники вимагають від влади не підвищувати ціни на комунальні послуги. Від міськради мітингувальники рушили до Інгульського мосту, щоб перекрити рух. Там правоохоронці розігнали демонстрантів.

У Кривому Розі місцеві жителі під будівлею міськради вимагали від влади зберегти тарифи, які діяли до 1 січня 2021 року.

У Полтаві акція протесту відбувалась на вул. Київське Шосе, через що правоохоронці частково обмежили рух трасою Київ-Харків в межах міста.

Місцеві жителі перекрили дорогу, крокуючи пішохідним переходом. У суботу, 9 січня, акція протесту також відбувалась на площі перед Полтавською ОДА та поблизу міськради Полтави.

Чому протестують українці?

На засіданні уряду 28 грудня 2020 року Кабінет міністрів підвищив тариф на електроенергію для населення, хоча й залишив фіксовану ціну. Зокрема скасували пільгову ціну у 90 копійок за КВт/год за перші 100 кВт/год, а також пільги мешканцям так званих «зон спостереження» і власникам електроопалення.

Найболючіше дане рішення вдарило по містам Нікополь і Марганець, де відсутнє централізоване опалення, і велика частина домогосподарств опалює житло електрикою.

Виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що таке продовження ПСО є тимчасовим, а Міненерго разом із НКРЕКП напрацьовують новий варіант цього механізму.

Слід зазначити, що також люди протестують проти високих тарифів на газ.

Щоб оперативно отримувати новини Нікополя і регіону, підписуйтесь на наш Телеграм

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України