Падіння дитини з дерева, обпечений багаттям чоловік, пологи в авто – екстрені ситуації на Нікопольщині у липні

Липень видався на Нікопольщині гарячим не тільки у плані погоди, а і за кількістю нещасних випадків і екстрених ситуацій, коли люди потребували невідкладної медичної допомоги. Про декілька таких випадків Nikopolnews дізнався з публікацій на сторінці директора Дніпропетровського обласного центру медицини катастроф Радія Шевченка.

Так, на початку липня одразу чотири нещасних випадки сталося в Покрові. Постраждали діти. Саме влітку, під час канікул, завжди фіксується сплеск дитячого травматизму.

Так, зокрема, в суботу 3 липня 13 річний підліток сильно травмувався під час падіння з турніка. Прибувши на місце події, бригада у складі фельдшерів Наталі Курочки,  Рийчук Катерини та водія Леоніда Кужелюка  діагностували у постраждалого перелом кісток лівого передпліччя. Після надання першої медичної допомоги підлітка було доставлено до приймального відділення ЦМЛ. Там його оглянув травматолог, далі  «швидка» доправила постраждалого до дитячої обласної лікарні.

В той же день виклик надійшов на смартфон бригади №14420  у складі лікаря  Макіди О.О. , фельдшерів:  Курочки Н.В., Соломки М.О. та водія Грицини Є.І.  Йшлося про травмування 9-річного хлопчика в результаті падіння  вниз головою з дерева.

Прибувши на Рудник, де стався інцидент, медики діагностували струс головного мозку, забій грудної клітки, підшкірну гематому під лівим оком. Надавши першу допомогу, дитину доставили до приймального відділення лікарні.

І  це ще було не все у той нещасливий день. Пізнім вечором бригада надавала допомогу  вже 8-річному пацієнту, який невдало впав із самоката.  Постраждалий пошкодив верхні зуби, мав численні садна  кисті рук.

Очевидно, що таких прикрих випадків було б менше, аби діти дотримувалися правил безпечної поведінки, а дорослі звертали більшу увагу на попередження  можливих ризиків для дітей, – кажуть медики.

Зміна 4 липня для екстреної медичної допомоги підстанції Нікопольського району Нікопольської СЕМД “КП ОЦЕМД та МК”ДОР” під керівництвом Шевченка Радія Анатолійовича видалась не такою сумною, але день був цікавий. І врожайний – двоє пологів поза стаціонаром та двоє немовлят: хлопчик та дівчинка. Одні пологи проходили вдома, а інші в салоні автомобіля. Новонароджені разом з породіллями госпіталізовані в Нікопольський пологовий будинок.

Дякую співробітникам за професіоналізм та вкотре застерігаю породіль району, що під час пологів поза стаціонаром можливі ускладнення, які потребують екстреної допомоги лікарів – вузьких спеціалістів. Не зволікайте! Викликайте екстрену медичну допомогу своєчасно! – звертається до майбутніх батьків Радій Шевченко.

Інколи через необачність та необережність, а також через недогляд батьків стаються прикрі нещасні випадки.

Так 21 липня року в центральну оперативну диспетчерську КП «ОЦЕМД та МК» ДОР» надійшов виклик про те, що в одному з житлових будинків м. Марганець сталася пожежа. Бригада підстанції м. Марганець у складі фельдшера з МНС Іщенко Ірини Олександрівни та водія Мельника Василя Васильовича негайно виїхали на виклик. На місці пригоди працювали співробітники  МНС у яких вдалося з’ясувати, що на балконі дитина гралася запальничкою, внаслідок чого і виникла пожежа.

Фельдшер надала дитині весь обсяг необхідної допомоги та госпіталізувала до Марганецької міської лікарні.

Закликаємо батьків не залишати маленьких дітей без нагляду, адже це може призвести до непоправної трагедії! – пишуть медики.

9 липня нещастя сталося теж через вогонь, але з дорослим.

О 17 годині 30 хвилин бригада ЕМД  Нікопольського району надавала допомогу пацієнту 28 років, який розпалював багаття. Вогонь перекинувся на людину, на чоловікові зайнявся одяг. При цьому потерпілий отримав опіки правих верхньої та нижньої кінцівок, правої бокової поверхні тулубу  першого та другого ступеню.  Бригада ЕМД, яка виїхала на допомогу до чоловіка, грамотно та вчасно надала екстрену медичну допомогу на місці події: фельдшерка поставила внутрішньовенний доступ, зробила загальне знеболення, наклала пов’язку на рани та провела протишокову терапію. Постраждалого госпіталізовано в хірургічне відділення Нікопольської міської лікарні № 4.

Життя тендітне, крихке. Одна мить – і можливо непоправне. Добре, коли поруч знаходяться небайдужі люди, готові надати необхідну медичну допомогу.

Бригада екстреної медичної допомоги Нікопольської СЕМД КП «ОЦЕМД та МК» ДОР» Шиліна Лора Юріївна – молодий грамотний лікар і Сисоєва Тетяна Володимирівна – досвідчений, вмілий фельдшер одного липневого ранку врятували життя чоловікові, провівши успішно заходи з серцево-легеневої реанімації. Зараз пацієнт отримує лікування в одному з медичних закладів нашого регіону.

Дякуємо медикам за допомогу і професіоналізм. Пацієнтам бажаємо найшвидшого одужання. Закликаємо всіх бути обережними і берегти себе!

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

У Дніпрі 4-річний хлопчик помер після падіння у фонтан

У Марганці на пожежі постраждала шестирічна дитина

У Кривому Розі вітчим посадив 7-річну дитину на ланцюг

 

 

To Top