Що отримають Нікополь і регіон від області: затверджено перелік об’єктів

Сьогодні, 26 лютого, відбулася сесія Дніпропетровської обласної ради, в ході якої депутати затвердили перелік інфраструктурних об’єктів, що будуть профінансовані з обласного бюджету у 2021 році. Про це Nikopolnews повідомляє, посилаючись на офіційні сайти облради та Дніпро ОДА, а також на допис депутата від Нікопольського району Сергія Піддубного у Фейсбуці.

У 2021 році на Дніпропетровщині планують збудувати та реконструювати майже 100 об’єктів. Це школи, садочки, стадіони, дороги у різних куточках регіону. Список проєктів – спільна робота ДніпроОДА, депутатів і територій. Його затвердили на сесії  облради, – зазначають на сайті Дніпро ОДА.

«Робота розгорнеться по всій області. Підхід такий: сучасна інфраструктура – для кожного. І мешканця міста, і віддаленого селища. Рухаємося до цієї мети», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Серед планів – реконструкція водоводів, розповів голова облради Микола Лукашук. Зокрема, проблему з водою вирішуватимуть у Новомосковському районі.

«Мешканці деяких населених пунктів області ніколи не бачили води у крані. У цьому році ми спрямували кошти саме на будівництво систем водопостачання для цих територій», – розповів Микола Лукашук.

Запланували й реконструкцію шкіл – у Дніпрі, Кам’янському, Марганці, Нікополі та кількох районах області.

«У списку на цей рік й дитсадки. Два з них зводимо «з нуля» – у Покрові та Старих Кодаках. Проєкти – принципово нові. У таких садочках дітям буде цікаво та комфортно», – розповів очільник області Валентин Резніченко.

Як і у всій країні цьогоріч, на Дніпропетровщині зробили акцент на розвитку медицини. Запланували будівництво і реконструкцію  амбулаторій та лікарень.

«Один з головних проєктів – реконструкція дитячої лікарні №5 у Дніпрі. Створюємо медзаклад нового рівня – комфортний, технологічний. Там допомагатимуть маленьким пацієнтам зі всієї області», – наголосив перший заступник голови ОДА Володимир Орлов.

Серед запланованих об’єктів – спорткомплекси, басейни, стадіони. Ремонтуватимуть й дороги. Роботи розпочнуться, тільки-но дозволить погода.

Загалом бюджет розвитку Дніпропетровської області на 2021 рік – понад 2,5 млрд грн.

На сайті Дніпропетровської обласної ради зазначають, що депутати VIII скликання переважною більшістю голосів – 95 «за» — прийняли уточнений кошторис Дніпропетровщини. Загалом – майже 10 млрд грн. З них 1,5 млрд – бюджет розвитку, тобто кошти, які підуть на будівництва та реконструкції в області.

Серед головного:

 • будівництво водогонів – 28,4 млн грн;
 • реконструкція доріг (державного і місцевого значення) – 1,3 млрд грн;
 • спортивні комплекси та стадіони – 17 об’єктів на 195 млн грн (окремо закладено 10 млн. на зведення нових 400 тренажерних майданчиків по всій Дніпропетровщині, а також кошти на мотивацію спортсменів — премії для чемпіонів Олімпійських та Паралімпійських ігор – 3 млн грн),
 • реконструкції медичних закладів – 52 об’єкти на 481 млн грн;
 • будівництва та капітальні ремонти закладів освіти – 308 млн грн.

Також у цьому році в обласному бюджеті передбачені кошти на проведення капітального та поточного ремонтів в історичному музеї імені Д.І.Яворницького”, театрі Шевченко та будинку О.П. Блаватської на 11 млн грн. Та ще на мільйон — придбання нового обладнання для Музею АТО.

Поміж іншого, депутатами була прийнята Дніпропетровська обласна комплексна програма (стратегія) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки.

Згідно з нею серед головних заходів на 2021 планується:

 • знизити обсяги забруднюючих викидів у повітрі на 16 тисяч тон;
 • здійснити розчищення річок – 30 км;
 • відновлення лісів – 442 га.
 • Витрати обласного бюджету на реалізацію цієї програми – 270,2 млн грн.

Представник Нікопольського району в облраді Сергій Піддубний

Більше світла на те, що отримає з області конкретно Нікопольщина, пролив депутат від Нікопольського району Сергій Піддубний. Вчора, 25 лютого, він написав, що постійна комісія обласної ради  з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету і фінансів затвердила проект рішення «Про обласний бюджет на 2021 рік», і висловив сподівання на те, що проект буде підтриманий радою (саме так і сталося сьогодні – від ред.).

Проект безумовно враховує інтереси усіх територій нашої області. Не всі інтереси та потреби територіальних громад вдається врахувати на 100%, але ми намагаємося це зробити максимально ефективно, – зазначив Піддубний.

Депутат оприлюднив інформацію про об’єкти на території Нікопольського району, які вдалося включити до проекту. Серед них:

1.Реалізація проектів з реконструкції, капітального ремонту приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я у госпітальних округах:

 • Реконструкція відділення екстреної медичної допомоги КП “Нікопольська міська лікарня № 4 Нікопольської міської ради” за адресою: м. Нікополь, просп. Трубників – 22,1 млн грн,
 • Реконструкція відділення екстреної медичної допомоги КП “Марганецька центральна міська карня” Марганецької міської ради” за адресою: м. Марганець, вул. Паркова, -17,4 млн грн,
 • Реконструкція відділення екстреної медичної допомоги КП “Центральна міська лікарня Покровської міської ради Дніпропетровської області” за адресою: м. Покров, вул. Медична, – 24,9 млн грн.

2.Реконструкція скверу ім. Т.Г.Шевченко в м. Марганець  -5,9 млн грн.

3.Реконструкція парку Гірників по вул. І.Малки в м.Покров – 564 000 грн.

4.Нове будівництво водоочисної станції з південної сторони с. Борисівка Нікопольського району – 3 млн  грн.

5.Нове будівництво системи водопостачання для с. Борисівка та с. Дмитрівка Нікопольського району Дніпропетровської області – 3,5 млн грн.

6.Капітальний ремонт фасаду з встановленням енергозберігаючих вікон та теплоізоляцією зовнішніх стін будівлі комунального закладу “Нікопольська середня загальноосвітня школа I—III ступеня № 10” за адресою:м.Нікополь вул. Некрасова, – 3,4 млн грн.

7.Виконання інвестиційних проектів в рамках реалізації заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості:

 • Будівництво амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом за адресою: Дніпропетровська область, Нікопольський район, с. Чкалове, вул. Дружби, – 2,4 млн грн.
 • Будівництво амбулаторії на 3-4 лікаря без житла за адресою смт. Томаківка, вул.Шосейна, – 4,8 млн грн.
 • Будівництво амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом за адресою: с. Чистопіль, Нікопольський район, вул. Шевченка,1  – 2,9 млн грн.

Благоустрій Нікополя у 2021 році: список робіт і адреси

Хіти

To Top