Кого і чим на Дніпропетровщині вакцинують від коронавірусу

На Дніпропетровщині триває процес вакцинації від коронавірусу. На даний момент щеплення отримали вже 32 тисячі мешканців області – це медики, соціальні працівники і люди, старші 80 років, передає Nikopolnews, посилаючись на Дніпропетровську обласну державну адміністрацію.

Крім того, в регіоні розпочали вакцинацію священнослужителів. Вже зробили щеплення понад 60 духівникам. Про це під час пресконференції розповіла в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Вікторія Кулик.

«Напередодні Великодніх свят розпочали вакцинацію священнослужителів. Адже вони тісно контактують з мешканцями регіону із груп ризику. Зокрема, з літніми людьми», – пояснила Вікторія Кулик.

Також в ОДА повідомляють, що Дніпропетровщина отримала понад 11,5 тис доз китайської вакцини від COVID-19 CoronaVac. Препарат виробництва китайської компанії Sinovac.

«Вакцина пройшла всі етапи перевірки. Зокрема, ретельний лабораторний контроль. Офіційно зареєстрована та дозволена до використання в Україні. За технологією виробництва – інактивована, тобто на основі «вбитого» вірусу», – зазначила Вікторія Кулик.

В одному флаконі – одна доза. Щеплення потрібно робити двічі. Повторне – за місяць після першого уколу. Ідеальна температура зберігання від +2 до +8 градусів. За таких умов термін придатності вакцини – три роки.

Препаратом CoronaVac на дому щепитимуть маломобільних мешканців області. А ще людей, які за ними доглядають.

«Цією ж вакциною захищатимемо освітян, які будуть задіяні під час ЗНО», – додала Вікторія Кулик.

Аби вміти працювати з новою вакциною, мобільні бригади області пройшли спеціальні курси. Тепер готові робити щеплення жителям регіону.

Перша партія CoronaVac/Sinovac Biotech надійшла до України 25 березня. Доправили 215 тис доз.

 

To Top