5 /5
Based on 5 ratings
100%
1100
Вибране
1100

«Члени МАГАТЕ на ЗАЕС почуваються добре, але дуже стурбовані» – Гроссі

«Члени МАГАТЕ на ЗАЕС почуваються добре, але дуже стурбовані» - Гроссі

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі розповів про ситуацію на захопленій росіянами станції і про те, як почуваються члени МАГАТЕ на ЗАЕС, передає Nikopolnews з посиланням CNN.

Різке скорочення персоналу

Голова ядерної служби ООН наголосив, що “зазвичай на такому об’єкті працює близько 10 тисяч осіб, а зараз кількість скоротилися до 3 тисяч”. В нинішніх умовах ця кількість адекватна, тому що “станція працює на низькому рівні. Проте додав, що “звичайно, це викликає занепокоєння”.

МАГАТЕ на ЗАЕС

Гроссі розповів, що невелика кількість співробітників МАГАТЕ почуваються добре і можуть виконувати свою роботу належно. Попри “важкі моменти під час конфлікту, позитивною стороною є те, що система на станції показала стійкість”.

Позитивним є те, що майже рік з початку конфлікту на території з величезною ядерною інфраструктурою у нас були дуже складні моменти, коли об’єкти працювали в аварійному режимі, і ми побачили стійкість системи, — пояснив він.

Водночас Гроссі зазначив, що ситуація залишається нестабільною і МАГАТЕ “дуже стурбоване” запорізькою АЕС.

Ситуація на станції

Станція завжди була на передовій, зокрема 19 січня неподалік від ЗАЕС сталися два сильні вибухи.

Ми знаємо, що ядерна аварія або аварія з серйозними радіологічними наслідками можлива щодня”, – сказав Гроссі, зазначивши, що без захисної зони навколо АЕС не обійтися.

За його словами, немає жодних ознак того, що Росія намагається підключити станцію до власної мережі.

Відповідаючи на запитання, чи продемонструвала Росія доброзичливість і дух співпраці, Гроссі сказав: “Я маю з ними професійну співпрацю”. Він заявив, що Росія повинна дотримуватися стандартів безпеки, які були погоджені всіма, і він планує найближчим часом відвідати РФ.

Проте, стурбованість голови МАГАТЕ викликає те, що міжнародна спільнота може зменшити увагу до ситуації.

Нагадаємо, після звільнення Запорізької АЕС та її міста-супутника Енергодара українським спецпризначенцям знадобиться мінімум два місяці для знешкодження всіх вибухових пристроїв.

Відео: на Запоріжжі наші воїни знищили ворожі танки та ліквідували 30 окупантів

To Top
Ще новини ⬇