Нікополь ініціює Всеукраїнський референдум: ініціативна група розпочинає збір підписів

Центральна Виборча Комісія України зареєструвала 5 ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. Одна з ініціативних груп зареєстрована в Нікополі. Про це повідомляє ЦВК, передає Nikopolnews.

ЦВК прийняла до відома інформацію представників Комісій, які прямували на збори з метою посвідчення факту їх проведення, проаналізувала відомості про створення ініціативних груп на предмет відповідності вимогам закону та прийняла відповідні рішення про реєстрацію цих ініціативних груп.

Таким чином, Комісія зареєструвала 5 ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, які були утворені на відповідних зборах громадян у Нікополі, а також у смт Петриківка Дніпровського району, смт Васильківка Синельниківського району, смт Кринички Кам’янського району та селі Шестірня Криворізького району.

Зареєстровані ініціативні групи планують організувати збір підписів виборців для винесення на всеукраїнський референдум таких питань:

  • Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України поставлявся громадянам України з метою використання в побутових потребах державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку і надбавку до ціни видобутку не більше 30 відсотків?
  • Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?
  • Чи підтримуєте Ви продаж об’єктів стратегічної власності України?
  • Чи підтримуєте Ви легалізації грального бізнесу в Україні?
  • Чи підтримуєте Ви легалізацію наркотику марихуана в Україні?

Також Комісія встановила строк збирання підписів виборців під цими ініціативами: 90 днів – з 15 травня по 12 серпня 2021 включно.

Важливо, що для проведення референдуму кожна з 5 груп повинна зібрати 3 мільйони підписів. Після цього проведення волевиявлення повинен проголосити президент.

Разом з тим, ЦВК відмовила в реєстрації решти 10 ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, оскільки запропоновані ними питання за змістом і по суті збігаються з питаннями вже зареєстрованих ініціативних груп та на підставі порушення законних процедур при проведенні зборів громадян.

Всі 15 зборів ініціативних груп проходили на території Дніпропетровської області в один день – 29 квітня.

Нагадаємо, мова про референдум йшла на зібранні, яке проходило в Нікополі на вулиці Княжій в зазначений день. Слід зазначити, що у ЗМІ ніяких анонсів про збори громадян і запрошення прийти на них не було. Для переважної більшості городян збори і їх мета залишилися незрозумілі. Згідно інформації, отриманої Nikopolnews з власних джерел, людей на Княжу організовано привозили з підприємств. Зокрема – з заводу, що належить Інтерпайпу. Причому, на самому підприємстві даний захід проходив «під грифом секретності». Співробітників просили не розповідати про нього. Таку інформацію надало нам наше джерело, попросивши не називати його.

To Top