У Нікополі у 1945 році робили папір із соломи і меблі з лози: огляд преси

Nikopolnews продовжує здійснювати екскурси в минуле Нікополя і запрошує вас із собою. На цей раз ми відвідаємо 1945 рік – період, коли місто відновлювалося після окупації і бойових дій.

Подорожувати у часі ми маємо змогу завдяки праці співробітників Нікопольського краєзнавчого музею. Нижче надаємо огляд місцевої преси за 1945 рік, підготовлений Світланою П’ятигорець. Він допоможе нам дізнатися багато цікавого про місто і уявити, як жило воно в останній рік війни.

 • Вчительська січнева нарада відзначила сумлінну працю вчителів Репетілової, Людомирської, Колдаєвої, Антонець, Хмирик, Коваленко.
 • На Нікопольському ремонтно-механічному заводі організовано цех з виробництва паперу. Сировиною для його виготовлення є солома.
 • На 1 січня 1945 року у місті Нікополі налічувалося більше 1500 радіоточок.
 • Колектив Нікопольського музично-драматичного театру поставив комедію «Сади цвітуть». Режисер – А. Галун, художнє оформлення сцени – художник Шамето. В ролях: Давидов, Кобелєва, Феніковська та інші.
 • Для прикрашення міського скверу працівники скульптурно-художніх майстерень виготовляють квіткові вази. На вулицях і майданах посаджено 5000 дерев.
 • 14 квітня відбулася нарада керівників промартілей м. Нікополя. З доповіддю виступив заступник облпромради Лівшиць, виступив і секретар міськкому КП(б)У Писарєв. У Нікополі функціонують 38 майстерень, які задовольняють побутові потреби громадян міста.

У 1945 році у Нікополі і регіоні відновлювалося виробництво

 • Раннього липневого ранку 1945 р. на станції Нікополь зустрічали воїнів-переможців. По-святковому прикрашений вокзал станції квітами, гаслами, портретами вождів. Прибуло керівництво міста. Зустрічаючі пильно дивилися, як повільно прибуває потяг з воїнами-визволителями. «Потяг підійшов» – ледь стримуючи хвилювання, оголосив начальник станції Бойко. До вагонів пробиралася бабуся, тримаючи в руках великий кошик з абрикосами: «Їжте на здоров`я, синочки, вам гостинець принесла».
 • Нікопольська міська рада ТСОАВІАХІМу провела роботу з розмінування міста. Спеціально підготовлені бригади пеервірили площу 259 кв.км, де виявлено 335000 вибухових одиниць. Займалися цією роботою Рєзнік, Редько, працівниця міськвиконкому Бугайцева та ін.

Нікопольські хлоп’ята грають у війну

 • Відновила археологічний сезон на Нікопольщині експедиція професора Б. Гракова з дослідження пам`ятників скіфського часу.
 • Збудовано фізіотерапевтичний кабінет при міській поліклініці.
 • Серед замовників лозової фабрики – ялтинській санаторій «Золотий пляж», Київський міжобласний колгоспний ярмарок (від редакції – у плавнях після визволення Нікополя почало діяти меблево-лозове підприємство. Тут з лози робили ліжка, столи, стільці, підставки для квітів і дитячі коляски).

To Top