Як підготуватися до переходу на літній час: поради спеціаліста

В останню неділю березня Україна повинна перейти на літній час. Про те, як підготувати організм до переходу, розповіла Ніколенко Наталія Геннадіївна – головний спеціаліст відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на офіційну сторінку відомства.

Слід, проте, зазначити, що можливо переходу не відбудеться. Як відомо Верховна Рада хоче скасувати переведення годинників. Це означає, що нинішній зимовий час (UTC+2, за міжнародною шкалою) може стати для України постійним.

Наразі вже схвалено відповідний законопроєкт у першому читанні.

Можливо, 28 березня Україна іще перейде на літній час (переведе стрілку на годину вперед), а восени повернеться на зимовий – уже назавжди.

Проте низка депутатів пропонують пришвидшити ухвалення закону в цілому. Тоді переводити годинники більше не доведеться навіть цьогоріч.

А поки депутати думають, лікарі радять підготуватися на всякий випадок. Що саме треба робити? Як мінімізувати ризики для організму?

Ніколенко Наталія Геннадіївна

  • Лягати спати раніше, ніж зазвичай;
  • Перед сном провітрювати кімнату;
  • Після пробудження робити ранкову гімнастику, адже фізичні вправи допоможуть покращити кровообіг;
  • Повноцінно снідати та можна приймати контрастний душ;
  • Людям з хронічними хворобами продовжувати прийом медикаментів.

Якщо спостерігається погіршення самопочуття,  слід обов’язково звернутися до сімейного лікаря.

To Top