[:ru]Как подготовиться к переходу на летнее время[:ua]Як підготуватися до переходу на літній час: поради спеціаліста[:]

[:ru]В последнее воскресенье марта Украина должна перейти на летнее время. О том, как подготовить организм к переходу, рассказала Николенко Наталья Геннадьевна – главный специалист отдела первичной медицинской помощи управления организации медицинской помощи департамента охраны здоровья населения Днепровской городского совета, сообщает Nikopolnews, ссылаясь на официальную страницу ведомства.

Следует, однако, отметить, что возможно перехода не произойдет. Как известно, Верховная Рада хочет отменить перевод часов. Это означает, что нынешнее зимнее время (UTC+2, по международной шкале) может стать для Украины постоянным.

Сейчас уже принят соответствующий законопроект в первом чтении.

Возможно, 28 марта Украина еще перейдет на летнее время (переведет стрелки на час вперед), а осенью вернется на зимний – уже навсегда.

Однако ряд депутатов предлагают ускорить принятие закона в целом. Тогда переводить часы больше не придется даже в этом году.

А пока депутаты думают, врачи советуют подготовиться на всякий случай. Что именно надо делать? Как минимизировать риски для организма?

Николенко Наталья Геннадьевна

  • Ложиться спать раньше, чем обычно;
  • Перед сном проветривать комнату;
  • После пробуждения делать утреннюю гимнастику, ведь физические упражнения помогут улучшить кровообращение;
  • Полноценно завтракать и можно принимать контрастный душ;
  • Людям с хроническими болезнями продолжать прием медикаментов.

Если наблюдается ухудшение самочувствия, следует обязательно обратиться к семейному врачу.[:ua]В останню неділю березня Україна повинна перейти на літній час. Про те, як підготувати організм до переходу, розповіла Ніколенко Наталія Геннадіївна – головний спеціаліст відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на офіційну сторінку відомства.

Слід, проте, зазначити, що можливо переходу не відбудеться. Як відомо Верховна Рада хоче скасувати переведення годинників. Це означає, що нинішній зимовий час (UTC+2, за міжнародною шкалою) може стати для України постійним.

Наразі вже схвалено відповідний законопроєкт у першому читанні.

Можливо, 28 березня Україна іще перейде на літній час (переведе стрілку на годину вперед), а восени повернеться на зимовий – уже назавжди.

Проте низка депутатів пропонують пришвидшити ухвалення закону в цілому. Тоді переводити годинники більше не доведеться навіть цьогоріч.

А поки депутати думають, лікарі радять підготуватися на всякий випадок. Що саме треба робити? Як мінімізувати ризики для організму?

Ніколенко Наталія Геннадіївна

  • Лягати спати раніше, ніж зазвичай;
  • Перед сном провітрювати кімнату;
  • Після пробудження робити ранкову гімнастику, адже фізичні вправи допоможуть покращити кровообіг;
  • Повноцінно снідати та можна приймати контрастний душ;
  • Людям з хронічними хворобами продовжувати прийом медикаментів.

Якщо спостерігається погіршення самопочуття,  слід обов’язково звернутися до сімейного лікаря.[:]

To Top