100 днів на посаді: мер Нікополя Олександр Саюк провів прес-конференцію

Сьогодні, 16 березня, міський голова Нікополя Олександр Саюк провів прес-конференцію, присвячену 100 дням роботи на своїй посаді, повідомляє Nikopolnews. Мер розповів про те, що вже було зроблено, поділився планами і відповів на питання журналістів.

В ході прес-конференції, яка тривала майже півтори години і яку міський голова вів російською мовою, були порушені основні питання, що хвилюють нікопольців. Якщо говорити про загальне (суб’єктивне) враження, то:

Олександр Саюк не обіцяв “золотих гір”, підкреслював, що все і відразу не вийде, але обіцяв планомірно вирішувати основні проблеми і діяти за принципом пріоритетності. Така відсутність популізму потішила.

Ну, а тепер більш конкретно по кожному порушеному питанню. Що сказав Олександр Саюк:

Водоканал, модернізація мереж і борг підприємства

– На сьогоднішній день нікопольський водоканал винен державі 19 мільйонів гривень. Це борг, який накопичився за багато років, і кожен рік йде близько 2-3 мільйони гривень лише на його обслуговування. Зараз держава дала Нікополю 5 місяців для того, щоб оплатити «тіло» боргу. У такому разі штрафів не буде.

Як відомо, було вирішено взяти кредит на виплати боргу. Місто з бюджету виділить 3 мільйони на виплату відсотків.

– Таким чином вдасться заощадити значні кошти, і вже восени можна буде приступити до реставрації очисних споруд. Гроші для цього будуть, – запевнив Олександр Саюк.

Прибирання міста комунальними службами та освітлення вулиць

– Вже цієї зими був показаний більш високий результат, ніж раніше. Чистка доріг покращилася. Тротуари так добре очищати поки не вийшло, але в наступному році максимально будуть чистити і їх. Навесні комунальники приберуть з доріг і тротуарів пил. На даний момент місто закуповує прибиральну техніку (3 одиниці), крім того, відновлюється машина «Глобус», яка з пилососа перетвориться в підмітально-прибиральний агрегат. В результаті вже навесні на вулицях Нікополя працюватимуть 4 одиниці техніки.

На даний момент місто активно готується до літа – покіс, прибирання доріг, приведення до ладу узбіч, знаків і т. д. Революцій не буде, але новий підхід Олександр Саюк пообіцяв.

Більш активно будуть проводитися роботи по удосконаленню системи зовнішнього освітлення.

Якщо за півроку-рік поставлені завдання не будуть виконані, доведеться проводити кадрові зміни – запевнив міський голова.

ОСББ і приватний сектор

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків мають можливість приєднуватися до програм, брати пільгові кредити на ремонти і отримувати 70% компенсації. Міська влада активно веде переговори в цьому напрямку, залучає в Нікополь такі програми.

– Однак, активності з боку ОСББ поки не видно. Всі сидять і чогось чекають. Напевно, що хтось все зробить за них і просто дасть грошей на все, – сказав Олександр Саюк.

Він нагадав, що комунальних багатоповерхівок у Нікополі немає. Всі ОСББ – приватна власність. І мешканці повинні піклуватися про свої будинки самі. А місто допоможе. Якщо голова ОСББ не «ворушиться», потрібно міняти голову.

– Ніхто з мешканців приватного сектору не отримав ні копійки з бюджету на благоустрій їх будинків і дворів. Мешканці ОСББ мають таку можливість. Я за те, щоб була збалансованість, – підкреслив мер.

Так, наприклад, він сказав, що в цьому році буде пріоритет на ремонт доріг у приватному секторі.

Вивіз сміття

За словами Саюка, він вже неодноразово спілкувався з керівництвом компанії, яка займається в Нікополі вивезенням сміття. Поставив умову: або поліпшення роботи, або контракт розривається і підшукується інший виконавець або ж створюється комунальне підприємство. З цього приводу було проведено чотири наради.

– Я вже бачу деякі результати. У приватному секторі додали сміттєві баки, плюс пустили додатково ще одну машину. Сміття почали вивозити краще, – сказав Олександр Саюк.

Наливайки

– Прибрати всі наливайки з міста нереально. Такого немає ні в одному місті України. Адже це приватні підприємці, і міська влада не уповноважена. Але ми робимо те, що в наших силах – ліквідуємо наливайки на території комунальних ринків. Те, що вони працюють там, просто нонсенс – адже це місто укладає з ними договори. Процес уже запущений. Самогоном і сурогатом там торгувати не будуть, ми зробимо для цього все можливе. Знаю, що вже є спроби отримувати ліцензії, але ми перевіримо ці ліцензії і, звичайно, проконтролюємо, як будуть виконуватися вимоги. Спочатку приберемо наливайки з комунальних ринків, а далі будемо думати, як вплинути на інші такі заклади. Розраховуємо на допомогу поліції. Новий начальник Нікопольської поліції вселяє мені довіру. Він говорить правильні речі. Думаю, спільними зусиллями вдасться покращити ситуацію. Вже сьогодні поліцією був проведений рейд на ринку «Вікторія», – прокоментував Олександр Саюк тему, яка хвилює дуже багатьох городян.

Підтоплення на Новопавлівці

Систему не могли реконструювати кілька років. Зараз крига скресла. Держава виділила 2,5 мільйони, роботи вже розпочаті. Очікується, що до кінця квітня-початку травня новопавлівці відчують поліпшення, а вже до кінця року запрацюють всі насоси.

Бассейн

– Я, місцеві, обласні і народні депутати доклали зусиль максимально, щоб басейн у Нікополі побудували. Поки що все йде за планом і все говорить про те, що об’єкту бути. Область виділила 30 мільйонів. Ще 70 мільйонів пообіцяла держава. Я, правда, не бачив цих грошей на паперах, але мені подзвонили і повідомили про них. Роботи на об’єкті проводяться згідно з графіком – сказав міський голова.

Він також зазначив, що Нікополь повинен виконати умову, яку не виконував кілька років. А саме – потужність електрики 900 кіловат для функціонування басейну. На даний момент, успішно проведені переговори з ДТЕК. Орієнтовно до серпня цього року потужність буде.

«Горбатий міст»

Восени були проведені заходи по відведенню зливових вод від мосту, що дало результат. Фахівці провели обстеження і прийшли до висновку, що об’єкт не зруйнується. Таким чином, можна обійтися без знесення і будівництва нового шляхопроводу. Але капітальний ремонт або реконструкцію проводити все одно доведеться. В цьому році виділено з міського бюджету 8 мільйонів, буде виготовлений проект. Вже оголошений тендер. В наступному році потрібно буде шукати кошти на ремонт.

Навесні на шляхопроводі обмежать рух двома смугами для проведення робіт.

Екологічні гроші

Так звані «екологічні гроші», які Нікополь отримує в якості компенсації за ризики знаходження в зоні спостереження АЕС, в цьому році буде витрачено на розвиток інфраструктури охорони здоров’я та спорту.

Частина піде на створення «медичного містечка» на базі 4-ї лікарні по проспекту Трубників, 50, де вже сьогодні за рахунок області реконструюють приймальне відділення на першому поверсі. На другому і третьому поверсі планують облаштувати реанімації, а на п’ятому поверсі – сучасне хірургічне відділення. Мета – створити можливість надання комплексної допомоги пацієнту в одному місці.

Другу частину екологічних грошей витратять на реконструкцію стадіону «Металург».

Тепломережа

Як відомо, після ліквідації тепломережі, Нікополь залишився винен постачальнику газу. Цей борг спочатку накопичили жителі, які не платили за тепло, і він становив 60 мільйонів. Але за минулі роки через відсотків і штрафів збільшився до 320 мільйонів гривень.

– Якщо виплатити ці 320 гривень, то будемо, образно кажучи, їздити на бричках. Тобто, ні про які ремонти доріг, ні про який розвиток інфраструктури не може йти і мови у найближчі 4 роки. Ми ведемо переговори з ліквідатором. Те, що Нікополь понесе витрати – це 100%, але намагаємося, щоб ці витрати були мінімальними. Залучили до співпраці юридичні фірми, які мають досвід позовів з Нафтогазом і подібним компаніям. Вже є позитивні напрацювання. Найближчим часом я розповім про результати, – пообіцяв Олександр Саюк.

Соціальні аптеки

Жителі віддалених районів Нікополя страждають від відсутності аптек, і така ситуація триває багато років. За словами Олександра Саюка, приватники не хочуть відкривати аптеки в таких районах, так як вважають це неприбутковою справою. Тому місто планує вирішувати проблему власними силами – а саме, відкрити кілька соціальних аптек на базі комунального підприємства соціального торгівлі.

– Щоб вирішити проблему, потрібно не рік і не два, але ми її обов’язково вирішимо. Знайдемо приміщення, або адаптуємо під аптеки діючі об’єкти, або побудуємо нові будівлі. Процес вже запущений, – сказав міський голова.

Електронний квиток і комунальний транспорт

Комунальний транспорт – ні, а електронний квиток – так.

За словами Олександра Саюка, комунальний транспорт заводити недоцільно. Місто не зможе закупити необхідну кількість автобусів.

– Якщо б ми вирішили створити комунальне підприємство, витрати були б такими, що проїзд коштував би 11-12 гривень. Вас це влаштує? Звичайно, ні, – звернувся мер до журналістів.

Також він пояснив, чому не оновлюється автопарк у перевізників:

– Вони не мають для цього фінансових ресурсів, а кредити брати бояться через нестабільність ситуації.

Що стосується підвищення вартості проїзду, міський голова пообіцяв, що тариф будуть намагатися тримати на сьогоднішньому рівні максимально довго. Хоча це і не просто. Ситуацію ускладнює карантин, під час якого кількість пасажирів обмежена. Крім того, забирають пасажирів 25 приміських автобусів, які курсують через Нікополь і зупиняються на міських зупинках. Якби не це, тариф в автобусах Нікополя був би 4 гривні, – сказав міський голова. Додавши, що, наприклад, в Дніпрі, «чужі» автобуси не зупиняються  в місті.

В планах місцевої влади в цьому році закласти гроші на систему електронного квитка, а в наступному – ввести квиток в Нікополі.

Олександр Саюк впевнений, що з’явиться в Нікополі і електротранспорт. Нехай навіть не в найближчі п’ять років, але це станеться обов’язково.

Залізниця

З нею Нікополь регулярно судиться. Вже було три суди, які місто програло. З бюджету було виплачено 12 мільйонів гривень. А все тому, що немає механізму обчислення кількості саме нікопольських пільговиків, які користуються приміськими поїздами. Вирішення даного питання у Олександра Саюка в пріоритеті. Міськрада надсилає листи в профільне міністерство, просить розробити адекватний механізм.

Парк Перемоги

На даному етапі, за словами мера, йде процес внесення змін у вже існуючий проект реконструкції парку. Але очікувати робіт у цьому році не варто.

– Ми ведемо з областю переговори про реконструкцію на умовах співфінансування. Сподіваюся, що в наступному році якусь частину коштів нам виділять.

Відродження старої частини і ремонт будівлі музею

Це питання наприкінці прес-конференції Олександр Саюку поставили журналісти.

– Ви хочете реконструкцію парку Перемоги, так? І ремонт музею теж хочете, так? Хочеться все і відразу, але. Скільки людей прийде в парк? 100 тисяч? А скільки в музей? Як часто ви ходите в музей? Я розумію, що хочеться багато чого, але потрібно вибирати. Повинна бути пріоритетність, так як фінанси не дозволяють реалізувати всі бажання, – відповів міський голова.

Також він повідомив, що зараз той будинок, у якому знаходиться музей, теж тріщить. З верхніх поверхів вже майже всіх відселили. На ремонт будівлі грошей немає ні в цьому, ні в наступному році.

– Переведемо музей в іншу будівлю – ще кращу, – сказав Олександр Саюк.

Різне тезисно

Гуртки та секції для дітей

 • Знаю, що це тільки формально безкоштовно, а насправді батьки платять гроші. Наше завдання – легітимізувати цей процес, щоб платили не комусь у кишеню, а офіційно.

Оренда комунальних будівель

 • Будівлі багато років віддавалися в оренду часто за безцінь «своїм людям». Ця система буде ліквідована. Місто має отримувати від оренди адекватні засоби.

Земельні аукціони

 • За 6 років не проводилося жодного. Ми почнемо проводити, щоб бажаючі могли отримувати землю

Новий автобусний маршрут

 • Буде запущено маршрут №25, який вирішить проблему, зокрема, дітей Чкаловського селища, які добираються до школи №2

Прикрашення міста

 • Проводитиметься потихеньку – по мірі фінансових можливостей

Підйом води на 1 квартал

 • Область передасть об’єкт місту, і проблема буде вирішуватися

Футбол

 • Нікопольський клуб отримав нового директора, нового тренера, місто фінансує, але цього мало. Необхідно залучати додаткові джерела фінансування. Розвивати футбол на громадських засадах допомагає Дмитро Бичков. Футбол у Нікополі буде.

Стан автовокзалу і території поруч з ним

 • Територія приватна. Місто пише листа власнику, вимагаючи навести лад

Будинок Піддубного

 • В будинку живе прийомна сім’я. Всі процедури проводила область, тому місто не втручається і не відповідає за ці питання.

Юридична академія

 • Марне придбання. Дуже невигідне місце розташування. Зараз там розміщений міський архів і більше нічого. У планах – зробити ремонт і здавати в оренду

Міські руїни (будинки в приватному секторі)

 • Процес відчуження безхазяйного майна дуже тривалий і складний. Нерідко в середині процедури раптом виявляється, що майно не безхазяйне – з’являються спадкоємці. Але міська влада постійно займається цим питанням.

To Top