3 роки тому в цей день у Нікополі, пройшла церемонія освячення першого типового храму ПЦУ у місті – храму імені Петра Калнишевського, збудованого менше, ніж за рік силами благодійників. Це красива дерев’яна споруда в центрі Нікополя, аналогів якій у регіоні немає. На церемонії освячення храму був присутній кореспондент Nikopolnews, ми поділимось з вами фото і відео.
Урочисту церемонію освячення храму імені святого праведного Петра Калнишевського, зведеного на честь загиблих на сході Захисників України, очолив Керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Архієпископ Симеон, який спеціально прибув тоді до Нікополя разом з великою делегацією духовенства.
Щоб стати свідками знаменної для Нікополя і регіону події, біля храму зібралося багато людей: це парафіяни ПЦУ, небайдужі нікопольці, журналісти, громадські діячі, ветерани війни на Донбасі, рідні загиблих воїнів, і, звісно ж, меценати, силами яких побудовано споруду, придбано ікони, хрести, дзвони, облагороджено територію тощо.
Благодійники отримали від єпархії відзнаки за свій внесок у розвиток української церкви на Нікопольщині. А саме, орден святого великомученика Юрія Переможця отримали:
- Брехін Олег Олександрович
- Романченко Евген Вікторович
- Жовнін Максим Володимирович
- Євтушенко Володимир Олексійович
- Куцін Володимир Семенович
Медалі за жертовність отримали:
- Балагуш Олена Михайлівна
- Жовніна Тетяна Григорівна
- Екзархо Євген Юрійович
- Крюковець Володимир Олександрович
- Климчук Микола Миколайович
- Савченко Олексій Володимирович
- Горобченко Сергій Васильович
На честь заснування храму у ньому заклали капсулу з іменами меценатів.
Але головним героєм події безперечно був Благочинний церков ПЦУ Нікополя і району ігумен Меркурій (Скороход).
Адже ще з десяток років тому парафіяни української церкви у Нікополі навіть мріяти не могли про такий храм. Декілька церков тулилися у пристосованих приміщеннях на околицях міста, і перспективи були сумні. Все змінилося з появою у Нікополі отця Меркурія, який очолив благочиння. Справа розвитку української церкви надзвичайно активізувалася. Він згуртував навколо себе патріотів, активістів, меценатів. Невдовзі після початку війни на сході, коли Нікополь втратив перших синів, на честь загиблих воїнів у пристосованому приміщенні на вулиці Івана Богуна ветерани, родичі загиблих, волонтери разом з духовенством облаштували храм імені Петра Калнишевського. З кожним днем його відвідували все більше людей. А сьогодні маємо величну і в той же час затишну дерев’яну споруду у центрі міста. Маємо храм, який став окрасою Нікополя. Храм, де живе душа України і її православної церкви.
До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:
У Нікополі при недільній школі храму Петра Калнишевського відкрилася ігрова кімната
Наш телеграм: https://t.me/nikopolnew