85% нікопольців субсидію перерахують автоматично: коли чекати

Понад 85% домогосподарствам Нікополя житлова субсидія на наступний опалювальний період буде призначена автоматичному режимі найближчим часом, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на виконком.

Після надходження від Міністерства фінансів результатів верифікації одержувачів житлової субсидії на відповідність новим критеріям її отримання, управлінням соціальної політики буде забезпечено автоматичне її призначення. При цьому увагу громадян звертають на те, що призначення та нарахування житлових субсидій усім домогосподарствам буде здійснено, починаючи з травня поточного року.

Нагадаємо, у квітні уряд зробив жорсткішими вимоги при наданні житлових субсидій для соціальної підтримки населення, були переглянуті окремі критерії майнового і матеріального стану при наданні житлових субсидій, зокрема здійснення дороговартісних покупок, наявності рухомого й нерухомого майна, депозитів тощо.

Уточнення критеріїв визначення права на отримання субсидії важливі, оскільки за результатами верифікації, яку проводить Міністерство фінансів, було встановлено факти, що після оформлення житлової субсидії окремі її одержувачі здійснили покупку дорогих автомобілів найвищого сегменту на суму понад 800 тисяч гривень, нової сільськогосподарської техніки, валюти на суму понад мільйон гривень.

В результаті проведених перевірок в 2020 році 60 отримувачів субсидії, які надали недостовірну інформацію при призначенні субсидії, повернули до Державного бюджету 216,3 тис. грн.

У разі коли громадяни добровільно не повертають надміру отриману суму субсидії, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.

Враховуючи що більшій частині громадян субсидію буде подовжено автоматично, їм радять своєчасно повідомляти про будь-які зміни.

Отже, автоматичне перепризначення субсидії на неопалювальний сезон буде здійснено Управлінням тільки після отримання відповідного програмного забезпечення, інформації від підприємств-надавачів комунальних послуг про заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, інформації про отримані доходи від Державної податкової служби та Пенсійного фонду України, верифікації від Міністерства фінансів, орієнтовно не раніше липня.

За інформацією звертатись за телефонами 066 9483106, 099 5408535.

To Top