«Дніпропетровськгаз» подає в суд на боржників: марганчанам довелося заплатити

Протягом січня-лютого 2021 року АТ «Дніпропетровськгаз» передав близько 270 справ боржників за доставку газу до суду. Крім того, понад 76 тисяч споживачів блакитного палива отримали досудові попередження. Про це Nikopolnews дізнався з прес-релізу компанії.

Так, у прес-службі відзначають, що компанія подала судовий позов проти кількох жителів міста Марганець, які заборгували до 1500 гривень за доставку газу. Клієнти встигли сплатити заборгованість до того, як суд виніс своє рішення. В іншому випадку їм довелося б оплачувати судові витрати в розмірі 2,1 тис. грн. У разі несвоєчасної оплати заборгованості споживачі повинні були сплатити ще й виконавчий збір – 10% від суми боргу. За статистикою, понад 50% боржників погашають заборгованість відразу після передачі їхніх справ у суд, – говорять в компанії.

Газорозподільна компанія Дніпропетровщини змушена передавати справи боржників до суду, незалежно від розміру заборгованості. Згідно з Кодексом ГРМ, усі споживачі повинні розраховуватися за розподіл природного газу до 20 числа поточного місяця. Клієнтам, які не виконують свої зобов’язання перед АТ «Дніпропетровськгаз» протягом декількох місяців, доведеться пояснювати причини таких дій у суді.

«На жаль, є клієнти, які неправильно зрозуміли мораторій уряду на відключення споживачів від газопостачання за борги під час карантину. Газорозподільна компанія має право стягувати заборгованість з споживачів у судовому порядку, у разі несплати за розподіл газу», – говорить комерційний директор АТ «Дніпропетровськгаз» Віталій Косенко.

Клієнти компанії, які в поточному році отримали досудові попередження, оплатили свою заборгованість у розмірі 6,5 млн грн. Загальна сума боргу споживачів зараз становить близько 35,6 млн грн. Газовики відзначають, що оплата за послуги з розподілу газу – це єдиний шлях фінансування компанії, тому своєчасні розрахунки за послуги – запорука безперебійного та безаварійного процесу доставки газу. Кошти йдуть на утримання газорозподільної системи області, функціонування аварійно-диспетчерської служби 104.

To Top