5 /5
Based on 5 ratings
100%
657
Нікополь
657

Окупанти знищують унікальну екосистему навколо ЗАЕС (фото, відео)

Окупанти знищують унікальну екосистему навколо ЗАЕС (фото, відео)

Російські окупанти на Запорізькій атомній електростанції не тільки наражають весь світ на ядерну небезпеку, а й своїми діями спричиняють екологічну катастрофу. Вони знищують унікальну екосистему навколо ЗАЕС, яка формувалася роками. Про це повідомляє Енергоатом, передає Nikopolnews.

В Енергоатомі нагадують, що після захоплення ЗАЕС окупанти замінували всю прилеглу територію, і на цих мінах підриваються тварини. І це є справжнім екоцидом, адже Запорізька АЕС розташована в степах на березі Каховського водосховища, а територія навколо станції радіусом у 2,5 кілометри – це санітарно-захисна зона.

У цій зоні за роки існування атомної станції утворилась своєрідна унікальна екосистема, де проживають багато видів диких тварин, зокрема олені, лисиці, кабани, зайці та безліч видів птахів, деякі з них занесені у Червону книгу.

Окупанти знищують унікальну екосистему навколо ЗАЕС (фото, відео)

Окупанти знищують унікальну екосистему навколо ЗАЕС (фото, відео)

Ці тварини гинуть, натрапляючи на російські міни. Тільки протягом останнього часу внаслідок вибухів зафіксовано загибель щонайменше 30 тварин.

Окупанти знищують унікальну екосистему навколо ЗАЕС (фото, відео)

На жаль, не всі випадки загибелі тварин від мін рашистів вдається зафіксувати, не фіксуються і «супутні втрати» – мілкі гризуни, їжаки, змії, які також є невід’ємною частиною екосистеми. Це завдає непоправної шкоди довкіллю, – повідомляють в Енергоатомі.

Внаслідок загибелі великої кількості тварин у санітарно-захисній зоні ЗАЕС, а також того факту, що окупанти не прибирають туші мертвих звірят, вони починають розкладатись, і їхні рештки проникають у ґрунтові води, забруднюючи їх. Це може призвести до потрапляння отруйних речовин у питні канали, що загрожуватиме мешканцям Енергодару та розташованих поруч населених пунктів масовим отруєнням.

Наразі Міністерство захисту довкілля України готує низку позовів, збираючи відповідні факти злочинів, щоб притягнути рф до відповідальності за екоцид на території держави.

Пошкоджень зазнає і супутня інфраструктура ЗАЕС. Зокрема, від вибухів мін, на які натрапляють дикі тварини, пошкоджуються комунікації на майданчику станції: обладнання розподільчих пристроїв, елементи кабельного господарства, відкриті ділянки трубопроводів тощо.

Вчергове закликаємо все світове співтовариство якнайшвидше сприяти виведенню російських військових з території ЗАЕС та Енергодару, демілітаризувати станцію та повернути її під повний контроль України! Це врятує світ не тільки від ядерної, а й від масштабної екологічної катастрофи! – йдеться у повідомленні Енергоатому.

Джерело

Що відбувається в окупованому Енергодарі: розповідь мешканки, якій вдалося виїхати

To Top
Ще новини ⬇