Річниця карантину: скільки всього людей у Нікополі захворіли і померли від коронавірусу

12 березня 2021 виповнюється рівно рік з того дня, коли ВООЗ оголосила про пандемію коронавірусу в світі, а в Україні запровадили карантин. Спочатку призупинили заняття в школах і дитячих садках, а вже через кілька днів ввели повний локдаун, що стало величезним стресом для всіх.

12 березня 2020 року Nikopolnews писав:

«На сьогоднішньому засіданні у виконкомі 12 березня було прийнято рішення про призупинення навчального процесу. З 13.03.2020 року до 03.04.2020 року у всіх типах закладів освіти міста: дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), професійної, передвищої, вищої, післядипломної незалежно від форми власності та сфери управління, – призупиняється навчально-виховний і тренувальний процес.
Заборонено проведення масових заходів освітнього, наукового, соціального, спортивного та культурно-розважального характеру».

А через кілька днів ми оголошували про заборону роботи непродовольчих магазинів і ринків, зупинку транспорту, припинення прийому в соцслужбах. В пам’яті і редакційному архіві збереглися «картинки» Нікополя того періоду – порожнє місто, налякані жителі, вивіски «зачинено» на дверях магазинів, перукарень, салонів краси. Стривоженість і повна невідомість. Що попереду?

Порожній перон залізничного вокзалу Нікополя 19 березня 2020 року. Всі поїзди і електрички скасували

 

В Україні на той момент був зафіксований лише один випадок коронавірусу, а в Нікополі перший випадок підтвердили лише в кінці березня. Ми повідомляли про нього 27 березня. Першим хворим став чоловік, який повернувся з круїзу в Італії.

Сьогодні, через рік, у зведеннях – нові випадки хворих у Нікополі практично щодня. Іноді їх кількість обчислюється десятками. Періодично повідомляють, на жаль, і про померлих.

До цього часу в Нікополі не розголошували офіційну статистику про загальну кількість хворих коронавірусом і загиблих від його наслідків містян.

Цифри стали відомі з інтерв’ю директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Валентини Горяної, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на сайт громадської організації «Прихист».

Валентина Вікторівна розповіла, що з початку пандемії лабораторно підтвердили 2 156 випадків коронавірусу у жителів Нікополя. Померли від коронавірусу 54 людини – серед них один лікар (нагадаємо, це Тетяна Савченко).

У стаціонарі опорної ковідної лікарні Нікополя за весь період пролікувалися 299 осіб з коронавірусом, інші проходили лікування вдома під наглядом сімейного лікаря.

Найскладнішим, за словами Валентини Горяной, виявився період з жовтня по початок грудня 2020 року. Хворих було дуже багато, і їм уже не вистачало місць у стаціонарі.

На даний момент у Нікополі стартувала вакцинація медиків, вона охопила вже 170 осіб. Щеплення отримують ті, хто ще не хворів коронавірусом або ті, хто хворіли раніше, ніж півроку тому. Вакцинація виключно добровільна. Серед медпрацівників є ті, хто відмовляється від неї.

Валентина Горяна також розповіла в інтерв’ю, що в Нікополі істотно зменшилася кількість тих, хто не вірить в коронавірус, бо з хворобою зіткнувся дуже багато хто.

Бережіть себе і близьких, будьте здорові!

To Top