Війна в Україні змушує і дорослих, і дітей пережити стрес. Два ліцеї у Нікополі долучилися до проекту «Психічне здоров’я України”, щоб знизити негативні наслідки стресу
Повномасштабна війна, цинічно розв’язана росією проти України, змушує і дорослих, і дітей пережити стрес, спричинений психічними травмами, зіткнутися з депресією або посттравматичним стресовим розладом. Подібні ситуації мають негативні наслідки.
Про це NikopolNews дізнався з повідомлення на сайті Нікопольська міська рада.
Для того, щоб знизити рівень стресу та зберегти психічне здоров’я, в життя впроваджується проєкт «Психічне здоров’я для України» (MH4U), за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва, а також за сприяння МОЗ України.
Метою розробленого просвітницького заходу є як підвищення рівня обізнаності учнівської молоді у сфері психічного здоров’я, так і популяризація засобів профілактики психічного неблагополуччя, підвищення порогу толерантності (зниження стигматизації) до людей, які страждають на розлади психіки та поведінки.
У Нікополі до проєкту долучилися два ліцеї: № 10 та № 19. Вчителі цих навчальних закладів пройшли багатоетапне навчання в Києві, Львові, Дніпрі та стали сертифікованими фасилітаторами, які будуть впроваджувати проєкт у Нікопольському регіоні та Дніпропетровській області.
На базі ліцею № 10 відділ освіти і науки Нікопольської міської ради ініціював ознайомлення вчителів міста з інтерактивною освітньою виставкою «MentalTrek». Вчителі міста мали можливість ознайомиться на власному досвіді з використання інтерактивного освітнього інструменту для навчання молоді правилам поведінки, яка допоможе їм дбати про власне психічне благополуччя.
На сайті Президента України створили електронну петицію про надання Енергодару статусу “Міста-героя”