Коли в Нікополі та регіоні почнеться заборона на вилов риби та раків

На Дніпропетровщині вже зовсім скоро почнеться нерест, а з ним і обмеження для рибалок. Про те, коли в Нікополі та регіоні стартує заборона на вилов риби і раків, і які будуть діяти правила та штрафи, Nikopolnews повідомляє, посилаючись на інформагентство МОСТ-Дніпро.

Інформацію надав начальник управління державного рибагентства в Дніпропетровській області Василь Волков.

Він повідомив, що:

  • В Кам’янському та Дніпровському водосховищі нерест триватиме з 1 квітня по 9 червня,
  • В Каховському – з 10 квітня по 18 червня.
  • На річках (окрім Апостолівського, Нікопольського і Томаківського районів) з 1 квітня по 20 травня,
  • На річках у межах Апостолівського, Нікопольського і Томаківського районів – з 10 квітня по 29 травня.

Крім цього, з 1 квітня на водоймах області встановлено заборону на вилов раків під час виношування ними ікри, личинок та першої линьки.

Відповідно до правил любительського і спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительська рибалка однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом. Рибалити можна з берега за межами місця нересту. Забороняється здійснювати будь-який інший спосіб вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – 3 кг. Забороняється пересування плаваючих засобів (човнів), організація змагань з рибальства і проведення підводного полювання. Під час нересту забороняється проведення вибухонебезпечних та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів.

Василь Волков розповів, які передбачені штрафи у разі порушення вилову риби.

«Порушення правил риболовлі карається як накладенням штрафів, так і залученням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил риболовлі згідно КУпАП складає від 34 до 680 грн. За незаконне заняття рибним промислом, що призводить до збитків, передбачена кримінальна відповідальність згідно ст. 249 ККУ: штраф від 17 000 до 51 000 грн або обмеження волі строком до 3-х років, з конфіскацією спорядження і засобів лову та всього виловленого», – говорить він.

To Top