У Києві 11 жовтня вшанували пам’ять хороброї журналістки Вікторії Рощиної – замученої до смерті бранки Кремля. Писала вона і про Нікополь…
Нагадаємо, про смерть української журналістки стало відомо 10 жовтня.
А наступного дня колеги Вікторії зібрали усіх небайдужих на скорботний захід у столиці. Про це пише, зокрема, «Громадське радіо», передає Nikopolnews.
Вікторія була однією із найсміливіших журналістів України. Часто вона їхала туди, куди ніхто їхати не хотів. Дівчина горіла своєю роботою і для неї не було перепон, коли вона прагнула роздобути ту чи іншу інформацію.
З початком повномасштабної війни Рощина почала їздити на окуповані території, аби розповісти, що відбувається там. Це було смертельно небезпечно, але журналістка ризикувала.
Нагадаємо, ми писали раніше, що вона є автором матеріалів про окупований Енергодар – в захопленому місті атомників Вікторія побувала двічі.
А 31 серпня 2022 року вийшов її матеріал про Нікополь. Місто тоді тільки почали обстрілювати росіяни з протилежного берега, і атаки були дуже жорсткими. Ворог систематично застосовував «Гради»… До того ж як раз в той період багато говорили про ризик теракту на ЗАЕС, який могли влаштувати окупанти. Але кореспондентка не побоялася приїхати сюди, і згодом вийшов її матеріал для “Донбас реалії”: ««По той бік Енергодару»: як під постійними обстрілами живе Нікополь на Дніпропетровщині»
Під час вечора пам’яті у Києві 11 жовтня у коментарі Громадському радіо головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва, яка також відвідала акцію, зауважила, що Вікторія була найсміливішою з усіх журналісток, яких вона знала.
«Віку неможливо було зупинити чи контролювати. Вона робила найризикованіші теми. Коли була загроза удару по Запорізькій АЕС, вона написала мені вночі, що їде туди, бо хоче знімати Нікополь. Я просила її цього не робити…», — розповіла вона
Ось декілька фото, зроблених Вікторією Рощиною у Нікополі у серпні 2022 року.
Читайте також: Хлопець з дивним поглядом на відео: стало відомо, що робили з ним росіяни в полоні
До речі, цей матеріал – не єдиний у Вікторії Рощиної про Нікополь. В інтернеті можна знайти також її статтю про сумнозвісні події травня 2018 року, коли на сесії міської ради просто у залі засідань сталися заворушення зі стріляниною, обливаннями зеленкою і кефіром. «Влада проти Громадської ради: чому сталася стрілянина в міськраді Нікополя» – називається матеріал на Громадському.
Колеги Вікторії зауважили, що вона жила виключно роботою, тож наразі дуже важливо ділитися матеріалами, над якими вона працювала. А також не забувати про інших журналістів, які досі перебувають у російському полоні, нагадуючи про них міжнародним партнерам.
Смерть Вікторії Рощиної: що про це відомо
Вікторія Рощина декілька тижніі не дожила до свого 28-річчя.
Про смерть Вікторії Рощиної з офіційного листа від російської сторони дізнався її батько, однак тоді інформацію, отриману від росіян, ще перевіряли.
Нардеп Ярослав Юрчишин в етері Громадського радіо повідомив, що раніше Рощина оголосила голодування через нелюдське поводження.
Колишня полонена «ДНР», волонтерка та громадська діячка Людмила Гусейнова повідомила, що Вікторія Рощина померла ще 19 вересня. За її словами, тіло журналістки повернуть в Україну під час наступного обміну тілами.
Правоохоронці почали розслідування за фактом смерті журналістки Вікторії Рощиної.
Вікторія Рощина зникла 3 серпня 2023 року на тимчасово окупованих територіях. Того дня рідні з нею говорили востаннє. Журналістка повідомила, що пройшла кілька днів прикордонних перевірок, але не повідомила, де саме перебуває.
Відомо, що вона виїхала в дорогу 27 липня – планувала дістатися з України до Польщі, а звідти через Росію на окуповані території України на сході. Журналістка планувала писати новий репортаж звідти.
Невдовзі рідні звернулися із заявою про розшук, було також звернення в офіс омбудсмена.
У травні 2024 року Росія вперше підтвердила, що утримує її в полоні.
У березні 2022 року Вікторію Рощину також затримували російські силовики, коли вона готувала матеріали про воєнні дії в Запорізькій та Донецькій областях. Рощина планувала поїхати до Маріуполя, аби розповісти про те, що насправді відбувається в місті, яке щодня обстрілювали російські війська. Її утримували 10 днів, але згодом звільнили з полону.
Після звільнення, в березні 2022 року, вона продовжила працювати журналісткою. Навесні-влітку 2022 року Рощина працювала позаштатною авторкою на Громадському радіо, потім публікувалася в «Українській правді» та «Радіо Свобода». У 2022-му вона отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці».
Ще новини Нікополя: «Навчаю дітей доброті, квітів та подарунків не приймаю»: вчителька з Нікополя стала зіркою Тік-ток