Хто годує собак у притулку Нікополя? Пояснення від Олени Омельченко

Раніше Nikopolnews повідомляв про те, що на харчування для бездомних собак, які знаходяться у Нікопольському притулку для тварин «Шанс на життя», більше не будуть виділяти кошти з бюджету. Таку заяву зробила голова благодійного фонду «Шанс на життя» Олена Омельченко. Тому волонтери звернулися до всіх небайдужих з проханням про допомогу.

Пізніше Олена Омельченко зв’язалася з Nikopolnews і попросила уточнити важливі моменти. Вона пояснила, що практично протягом всього часу існування притулку в Нікополі з бюджету виділялися кошти на харчування для тих собак, які проходять тут стерилізацію та подальшу реабілітацію. Інших же тварин, яких волонтери залишають у притулку за власною ініціативою (хворих, викинутих господарями і не пристосованих до вулиці, літніх і т. д.) забезпечували кормом за рахунок пожертв небайдужих. І тільки в минулому році було інакше – кошти виділялися з бюджету.

Тепер місто знову буде годувати лише тих собак, які проходять стерилізацію та реабілітацію. Однак, за словами Олени Омельченко, з бюджету буде виділено чимало коштів на інші, дуже важливі для притулку напрямку.

Переглянувши коментарі до моєї публікації про відсутність фінансування в поточному році з міського бюджету на годування собак, що знаходяться в Нікопольському притулку “Шанс на життя”, я зрозуміла, що потрібно більш детально пояснити громадськості, як працює наш притулок, – сказала Олена Омельченко.

І надала докладне пояснення. Ми публікуємо його без купюр»

«Структура притулку:

  1. ДІЛЯНКА З СТЕРИЛІЗАЦІЇ БЕЗДОМНИХ СОБАК

Це повністю бюджетна структура. Фінансується з бюджету міста. За бюджетні кошти здійснюється відлов, стерилізація та повернення на місце вилову бездомних собак. Приміщення, будівлі, обладнання ділянки знаходяться на балансі міста. За рахунок бюджетних коштів виплачується заробітна плата працівників (охоронців, прибиральників, ловця), оплата комунальних платежів. Також місто забезпечує роботу крематорію, де утилізуються трупи безпритульних тварин.

  1. ПРИТУЛОК ДЛЯ ТВАРИН “ШАНС НА ЖИТТЯ”

Для забезпечення діяльності притулку мною був створений Благодійний фонд “Нікопольський притулок для тварин “Шанс на життя”. Це НЕ БЮДЖЕТНА структура, але і не приватна власність. Це громадська організація, яка існує виключно за рахунок благодійних ПОЖЕРТВУВАНЬ людей і організацій, метою якої є допомога безпритульним тваринам, робота щодо скорочення їх чисельності на вулицях міста. Тобто, фонд допомагає міській владі вирішувати проблему з бездомними тваринами. Місто БЕЗОПЛАТНО надає притулку “Шанс на життя” можливість утримувати собак, які потребують лікування, реабілітації, які залишилися без господарів, які загубились в приміщеннях і вольєрах ділянки з стерилізації бездомних собак. На сьогодні там міститься майже 300 таких собачок.

На плечі благодійного фонду “Шанс на життя” лягають витрати по годуванню та лікуванню собак, що утримуються у притулку. Всі прохання та вимоги забрати собаку в притулок для постійного проживання – це звернення в благодійний фонд.

Так було і є з моменту заснування фонду та благодійного притулку.

Отже, підсумую: за бюджетні кошти утримуються приміщення притулку, включаючи комунальні платежі, виплачується заробітна плата працівникам, проводиться стерилізація собак, утилізація трупів. За фондом – лікування, годування, влаштування тварин.

Я думаю, всім зрозуміло, що сам по собі, без надання міською владою забезпеченого робочою силою, водою, електрикою, обладнаного місця для утримання собак, притулок «Шанс на життя» утримувати таку кількість тварин просто б не зміг. І грошовий внесок міста у зміст приютовских собак набагато більше вкладу фонду. Такий “розподіл” участі в утриманні тварин був з самого початку існування притулку. У минулому році вперше бюджетні кошти були виділені і на годування собак. Цього року місто планує підійти серйозно до обладнання та облаштування притулку. Це вже життєва необхідність! У планах – купівля транспорту для притулку, обладнання операційної, ізоляторів, продовження ремонту вольєрів. Необхідні майданчики для вигулу собак. Багато що ще потрібно там зробити. І це не малі витрати, які фонд просто не потягне! Тому бюджетні кошти, виділені на притулок у 2021 році, передбачають годівлю тільки собак, які проходять стерилізацію. Собаки, які перебувають у притулку, будуть годуватися за рахунок благодійних пожертвувань. Погодьтеся, це не такий вже й тягар, якщо собаки отримають можливість утримуватися в найкращих умовах!

У справі допомоги бездомним собакам міська влада – наш надійний партнер, а ніяк не ворог! Так що, не варто вішати всіх собак, в прямому і переносному сенсі, на владу».

To Top