Мама називає його “мізинчиком”, а він мріє стати архітектором – Філіпу терміново потрібна допомога! (фото, відео)

Мами хворих діток – особливі! Якщо ви зайдете на Фейсбук-сторінку Марини Белекчі, син якої страждає важким захворюванням і потребує дорогої операції, то побачите там репости прохань про допомогу іншим малюкам. Здавалося б… Коли твоя дитина в біді – ти будеш думати тільки про неї, тільки про те, як допомогти їй.

Але… Ці мами – особливі. Вони, як ніхто, вміють співпереживати іншим, відчувати їхній біль. І знають, що чужих дітей не буває. Тому не можуть залишатися осторонь, коли комусь погано.

Хлопчику із села Борисівка Нікопольського району Філіпу Белекчі – шість. Він наймолодша дитина в дружній багатодітній родині. Мама Марина називає його лагідно «мій мізинчик». Вона шалено любить свого малюка і весь час дякує, дякує, дякує… Кожному, хто допоміг. Гривнею, репостом, добрим словом. Рідко, чесно кажучи, зустрінеш ТАКУ щиру вдячність..

У Філіпа складний діагноз – вроджена вада розвитку хребта, ангулярний грудний гіперкіфоз. Простими словами – на спині у хлопчика росте горб. Вже зараз це викликає серйозний дискомфорт, як фізичний, так і моральний – а ну ж бо, уявіть шестирічного хлопця, якому хочеться бігати, стрибати, гратися з друзями, а тут таке…

Якщо ж нічого не робити, хвороба буде тільки прогресувати – призведе до інвалідності, прикує до візка і навіть може стати причиною загибелі. Адже через деформацію хребта страждають і нормально не розвиваються здавлені внутрішні органи.

Коли розглядаєш фото Філіпа, складно повірити, що в нього настільки серйозні проблеми. Це така усміхнена, така життєрадісна дитина! Таке сонечко…

– А він і є такий, не тільки на фото – розповідає мама Марина Nikopolnews. – Сонячний, світлий. Активний, цікавий, все йому треба знати. Дуже тягнеться до інших діток, товариський. Любить всіх. І його теж люблять. І брати-сестри, і друзі. А ще він дуже тямущий у мене. Філі всього шість, а він вже обожнює книги, розвиваючі ігри. І такий, знаєте… наполегливий. Впертий. Якщо вже задумав щось, обов’язково доб’ється! Хороша риса для чоловіка.

Ще Марина Белекчі розповіла нам, що її маленький мужичок мріє про велику машину. Таку, яку бачив у дитячій лікарні в Нікополі, куди вони з мамою їздили на днях. Звичайно ж, Філіп не упустив можливості покататися на крутому авто. І тепер тільки й говорить про це. А мама зробила фото на пам’ять.

І на мото теж прокотився

– А ще він слухняний у мене, продовжує жінка. – Вимогливий, наполегливий, але слухняний. Якщо треба – значить, треба. Ось, наприклад, нам призначили спеціальне харчування. Воно необхідно, щоб Філіп набрав вагу перед операцією. Адже його вага в шість років вкрай низька – всього 14 кілограмів. А харчування це – щось на зразок суміші для немовлят. Не дуже подобається воно синочку, звичайно. Але їсть! Через «не хочу». Розуміє, що треба.

Про свого синочка Марина може говорити довго-довго. Із задоволенням перераховує його чесноти. Він – її гордість, її радість. І її біль. А як може почувати себе мати, коли здоров’я і навіть життя дитини залежать від грошей? А грошей у сім’ї немає. Ледь зводять кінці з кінцями прості сільські мешканці, а тут така дорога операція…

Оперувати Філіпа будуть американські фахівці з організації Spine Hope спільно з нейрохірургами з “Міжнародного центру нейрохірургії в Києві. Імпланти надаються Spine Hope безкоштовно.

Хірурги усунуть викривлення хребта. Батьків попередили, що є ризик паралізації у разі негативної реакції кісткового мозку. Проте, шанси на повне одужання високі – 50%. І за них вирішили поборотися.

Обійдеться операція в 169 384 гривень. Це непідйомна для багатодітної родини сума.

Філіпа Белекчі взяв під опіку благодійний фонд «Дітям Нікополя». Завдяки небайдужим людям вже зібрано близько 100 тисяч гривень. І ще майже 70 слід зібрати. А часу залишилося всього-нічого – операція запланована на 11-17 травня.

Давайте допоможемо цьому сонячному хлопчику одужати і мати нормальне дитинство! Дамо йому шанс на щасливе майбутнє – без болю, без дискомфорту та інвалідного візка.

Коли виросте, Філіп стане архітектором – це ще одна його мрія. І, можливо, він збудує багато красивих будинків. В яких будуть жити щасливі люди. А ми будемо, разом з його мамою, пишатися своїм талановитим земляком!

Переказати кошти можна на реквізити БФ «Дітям Нікополя», ОБОВ’ЯЗКОВО вказавши при переказі, що вони для Філіпа:

  • UA113052990000026004060733219
  • ЄДРПОУ 3733828
  • № карти Приватбанку 5169330518257016
  • (Карта відкрита на ім’я директора фонду Горбаненко Маргариту Миколаївну виключно для благодійних платежів і прив’язана до рахунку фонду).

Спасибі.

І наостанок – зворушливе відео. На ньому шестирічна Вікторія Декалюк – учасниця вокального колективу «Мрія» з Приміського будинку культури виконує пісеньку для Філіпа. Це її маленький внесок у велику добру справу порятунку ЛЮДИНИ.

To Top