Купити квартиру в Дніпрі

Допомога українцям
403
403

Благочинний церков ПЦУ Нікополя та району поділився спогадами про участь у двох революціях в Києві

Благочинний церков ПЦУ Нікополя та району поділився спогадами участь у двох революціях в Києві 2

У 2004 і 2013 роках благочинний церков ПЦУ Нікополя та району архімандрит Меркурій Скороход брав участь у Помаранчевій революції та Революції Гідності в Києві.

Власними спогадами він поділився з Nikopolnews.

У листопаді 2004 року, коли розпочалася Помаранчева революція отцю Меркурію було лише 15 років. Він навчався на 1-му курсі Нікопольського аграрного технікуму, де здобував професію інженера-механіка сільськогосподарська агропромислового комплексу. Був головою студентської ради та членом патріотичного руху. Він задує:

«Ми повірили на той час кандидату в президенти Віктору Ющенко і поїхали разом з друзями Володимиром Голіним, Михайлом Соколовим, Дмитром Бичковим, у Київ на Майдан Незалежності. З нами були і члени нікопольського Народного Руху: Мстислав Зятьковський, Іван Олійник, Юрій Бабінін, Костянтин Лященко, Анатолій Сиротенко. Понад 10 днів разом з патріотами  жив на Хрещатику у наметі.Тим часом куратор моєї групи у технікумі дізналася про те, що я беру участь Помаранчевій революції. На педагогічну раду вона винесла питання про відрахування мене з навчального закладу».

Благочинний церков ПЦУ Нікополя та району поділився спогадами участь у двох революціях в Києві 4

 Оскільки студент-першокурсник навчався дуже добре, йому дали час, щоб він приніс довідку про те, що хворіє. Якщо ж він пропустить два тижні навчального процесу, то його відрахують з технікуму.

«Вже навіть був підписаний документ про моє відрахування з технікуму – продовжує розповідати отець Меркурій. – Після 3-го туру президентських виборів перемагає Віктор Ющенко. Я разом з однодумцями повертаюся до рідного міста. Для мене відкриваються багато доріг»

На той час, студена Святослава Скорохода відновлюють на навчанні у технікумі, обирають головою регіональної студентської ради, куди входили 4 області. Згодом він очолив молодіжний Народний рух у Нікополі.

«Тоді ніхто з нас не усвідомлював, що бере участь в історичних подіях»

Після навчання у Нікопольському аграрному технікумі та Дніпропетровському інституті Міжрегіональної Академії Управління Персоналом отець Меркурій пов’язав своє життя зі служінням Богові. Коли розпочалася революція Гідності, він ніс службу в Московській Богородській Єпархії Київського Патріархату Української православної церкви й був студентом 1-го курсу Київської православної Богословської академії.

«Про те, що Київ піднявся проти тодішньої влади та відбулося побиття студентів, я дізнався у грудні 2013 року, коли їхав на 10-ти денну сесію з Москви до Києва. Щодня після навчання, ми з друзями з духовної семінарії ходили на Майдан і вулицю Грушевського та молилися. Тоді ніхто з нас не усвідомлював, що бере участь в історичних подіях. Водночас ми розуміли, що розпочалася визвольна війна проти тодішньої влади.  Перебуваючи на сесії у Києві, я активно підтримував Революцію гідності у соціальних мережах. Після того повернувся до Росії, у мене почалися із-за цього проблеми. До нашого храму приходили працівники ФСБ. Вони шукали візитки Дмитра Яроша, але нічого не знайшли», розповідає отець Меркурій.

Благочинний церков ПЦУ Нікополя та району про участь у революціях в Києві

Благочинний церков ПЦУ Нікополя та району поділився спогадами участь у двох революціях в Києві 3

Cергій Нігоян

Проблеми зі спецслужбами Росії не вплинули на патріотичний настрій молодого священника. Після Нового року, отець Меркурій знову поїхав до Києва на Майдан Незалежності.

«У січні 2014 року Майдан вже палав. Я приїхав до столиці 22 січня. В цей день на вулиці Грушевського загинув Сергій Нігоян. Ми везли його тіло до дому у село Березнуватка Дніпропетровської області. Брали участь у відспівуванні Героя, яке очолив  голова Вірменської апостольської церкви в Україні архієпископ Григоріс Буніатян та митрополит Московсько-Богородський УПЦ КП», говорить священник.

Після поховання Сергія Нігояна, отець Меркурій на декілька днів знову повернувся до Києва. А згодом до міста Ногінськ, де продовжив нести службу у храмі УПЦ КП.

Благочинний церков ПЦУ Нікополя та району поділився спогадами участь у двох революціях в Києві

«На наш храм продовжувався тиск збоку ФСБ. З нами, як зі священиками неодноразово проводили розмови представники вищезгаданої служби. Особисто я вважаю, ті розмови допитами. Оскільки на них задавали одно типові питання. Одного разу у мене запитали: хто винен у війні в Криму та Донбасі? Я відповів: – диявол. Якби дав іншу відповідь, то мене могли б посадити до в’язниці», згадав отець Меркурій.

У Революції Гідності взяли участь найкращі сини й дочки українського народу. Вони стали першими добровольцями, які навесні 2014 року пішли захищати східні кордони України.

Ще новини Нікополя: У Нікополі громада святого праведного Петра Калнишевського відзначила храмове свято (фото)

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу