Попри війну та обстріли прифронтовому Нікополі продовжує працює радіо «Ностальжі 102,4 FM». Воно мовить цілодобово.
Про це йдеться на сайті НСЖУ, передає Nikopolnews.
Радіо Ностальжі102,4 FM має за плечима досвіт роботи у понад 20 років. З 24 лютого 2022 року колектив працює в умовах війни, а з літа того року й в умовах обстрілів. За цей час була тільки одна коротка «заминка» в ніч з 8 на 9 березня 2023 року. Тоді під час чергового російського обстрілу міста снаряди влучили в адмінбудівлю де розташовані офіс і технічне обладнання радіостанції.
«Снаряд влучив у будівлю, на другому поверсі якої розміщене наше редакційне приміщення. Над третиною будинку знесло покрівлю, і там, де розташовані наші апаратні, мають працювати ведучі, даху немає. Тому, якщо піде дощ, нашу апаратуру буде знищено остаточно. Якщо ефірне обладнання ще можна полагодити, то монтажне знищено повністю. Також уламками пошкоджено дуже дорогий кабель, який іде до антени з передавача», розповів керівник радіостанції Валерій Терещенко.
Тоді сума від ворожого обстрілу становила 667 тисяч гривень. А саме, будівля офісу, ефірної та монтажної студій – 480 тисяч гривень, обладнання радіостанції – 187 тисяч гривень.
У прифронтовому Нікополі працює радіо
«Російська атака, яка зруйнувала редакцію радіо «Ностальжі», залишила медійників без можливості працювати, а місцеве населення – без доступу до важливої оперативної інформації. Висловлюючи нашу солідарність з нікопольськими колегами, ми поінформували штаб-квартиру ЮНЕСКО про черговий воєнний злочин росії проти працівників українського медіа. Надаємо екстрену підтримку радіостанції за рахунок коштів Міжнародної федерації журналістів. Також будемо просити обласну і місцеву владу, ЮНЕСКО та інших міжнародних партнерів допомогти колегам з Нікополя відновити роботу радіокомпанії», прокоментував тоді обстріл радіо станції голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Тоді ж інформаційному редактору «Ностальжі 102.4 FM» Олені Галіній було передано смартфон, придбаний за кошти донату від Товариства професійних журналістів США (SPJ).
Як зараз працює радіо «Ностальжі», розповів його керівник Валерій Терещенко
«В умовах, коли Нікополь та Нікопольський район опинилися практично на лінії фронту – щоденно відбуваються обстріли, руйнуються підприємства, комерційні об’єкти, житлові будинки – працюємо, щоб люди не втрачали віри в перемогу над ворогом», говорить Валерій Терещенко.
Сьогодні сигнал радіо охоплює не тільки Нікополь і район, а й декілька районів Запорізької та Херсонської областей. Зокрема й тимчасово окупованих Енергодара, Кам’янки-Дніпровської і населених пунктів поблизу.
Люди з тих населених пунктів отримують об’єктивну і правдиву інформацію про діяльність влади в Україні, про її зусилля, спрямовані на визволення загарбаних територій. На хвилі «Ностальжі 102,4 FM» мешканці міст і сіл чують українське слово та рідну українську пісню.
«Так руйнуємо ворожі фейки про ситуацію в Україні, що нагнітають зневіру, засвідчуємо, що Україна пам’ятає про своїх людей, котрі опинилися в полоні окупації», каже Валерій Терещенко.
До повномасштабної війни на радіо працювало 13 чоловік. Зараз ту ж саму роботу виконують 5. Працівники радіостанції стараються висвітлювати важливі і цікаві події в Україні, Дніпропетровській області, Марганці, Нікополі та Покрові.
Щоденно в своєму ефірі радіо транслює в своєму ефірі 12 випусків інформаційних новин і 24 години на добу інформує жителів громади про оперативну ситуацію в регіоні. Зокрема, про діяльність органів влади, військової адміністрації, розповідають про громадські організації та волонтерів. Постійно розказують, як треба діяти в складних умовах бойових дій, що допомагає зберегти людські життя.
«Люди, які перебувають на роботі, що не потребує особливої зосередженості, слухають «Ностальжі 102,4 FM», бо ми не відволікаємо. Люди, які відпочивають, слухають нас тому, що в ефірі звучить комфортна музика. Наша радіостанція не вимагає граничної уваги, а навпаки дозволяє зняти стрес і підняти життєвий тонус. Зручно працювати – зручно відпочивати. Ми – хвиля гарного настрою!», каже Валерій Терещенко.
Розповів він і про складну фінансову ситуацію на радіо. Одним з основним наповнювачем редакційного бюджету була реклама. Протягом років фіксують зменшення надходжень від реклами на 40 відсотків. Пов’язано це з масовим закриттям через обстріли підприємств у місті та районі, з тим, що згортається підприємницька та комерційна діяльність. Дається взнаки і той факт, що з початком бойових дій з Нікополя та району виїхало близько чверті нашого населення.
«Кошти, які надходять за виконання рекламних та інформаційних послуг, ідуть на виплату заробітної плати працівникам, оплату податків , за послуги електропостачання. А ще маємо, так би мовити, непередбачувані витрати на ремонт покрівлі, вікон та фасаду, коли під час обстрілів непрохані гості – уламки снарядів залітають і до адмінбудівлі, де знаходиться наша редакція «Ностальжі 102,4 FM», додав керівник радіо.
Ще новини Нікополя: У прифронтовому Нікополі щодня нові виклики: комунальники усувають наслідки обстрілів, прибирають листя і сміття