2 лютого у Нікополі помер видатний трубник Геннадій Самойленко. Про це повідомила Світлана Зінченко, передає Nikopolnews.
Народився Геннадій Дмитрович 25 січня 1937 року. Його трудовий шлях починався на Південнотрубному заводі.Він є почесним випускником Нікопольського металургійного технікуму 1956 року.
«Після закінчення технікуму молодого фахівця направили у трубопрокатний цех №2. Починав працювати Геннадій Дмитрович підручним кантувальника 6-го розряду. Через півроку виконував успішно обов’язки майстра прокату. За відмінну роботу завод направив молодого хлопця на навчання до Дніпропетровського металургійного інституту», пише Світлана Зінченко.
За її словами, педагоги інституту звернули увагу на неординарні розумові та організаторські здібності, знання Геннадія Самойленка. Тому він був рекомендований очолити ударний загін студентів Дніпропетровського металургійного інституту, який був відправлений на цілину, на збір урожаю.
У Нікополі помер відомий трубник Геннадій Самойленко
Трудовий шлях Самойленка Геннадія Дмитровича на рідному заводі продовжив у Центральній заводській лабораторії (ЦЗЛ) керівником групи. У 1976 році захистив дисертацію за темою «Розробка технології та обладнання для виробництва холоднокатаних плавникових труб». За наказом керівництва заводу був переведений на роботу в ТВЦ-4. Працював заступником начальника цеху, начальником цеху, начальником технічного відділу ПТЗ.
Всю трубну технологію та обладнання чітко знав напам’ять. Міг грамотно і швидко відповісти на виробничі питання, взяти на себе відповідальність, розв’язати нестандартно виробничі задачі. Геннадія Дмитровича неодноразово запрошували на виставки, трубні заводи багатьох країн Європи та Азії з метою обміну досвіду. Геннадій Дмитрович завжди з гордістю казав:
«наш ПТЗ –унікальне підприємство і працівники його також унікальні Це великі виробники, організатори, чудові люди, друзі: Борис Григорович Удачин, Борис Петрович Цуциїв, Георгій Сохач, Василій Родіонович Атанасов, Олександр Ісаакович Фельдман, Валерій Петрович Крихта та інші».
З 1989 по 1996 читав Геннадій Самойленко читав лекції для студентів на кафедрі ОМТ ДМетІ. З 1998 р. по 2010 року був керівником кваліфікаційних робіт студентів за спеціальністю «Обробка металів тиском» в ДІПОпромі. З 2016 року – Почесний наставник, консультант, друг студентів-військовослужбовців на Нікопольському факультеті Українського державного університету науки і технологій.
Головний напрямок наукової діяльності Геннадія Дмитровича – це розвиток теоретичних основ, розробка удосконалених та перспективних технологічних процесів виробництва труб. Ряд його розробок та патентів впроваджені у виробництво і використовуються протягом 30-40 років на трубних заводах України. За результатами досліджень опубліковано близька 100 наукових статей, авторських свідоцтв.
Самойленко Геннадій Дмитрович – лауреат премії Ради міністрів СРСР, заслужений діяч науки і техніки СРСР. Нагороджений орденом «Дружби народів СРСР», медалями «За освоєння цілинних земель», «За доблесний труд» та інші.
«Геннадій Самойлович не тільки талановитий керівник і виробничник, справжній професіонал у трубній справі. Він був найцікавішим співрозмовником, вмів підтримати бесіду на будь-яку тему, прийти на допомогу, з повагою відносився до кожного. Все життя він займався спортом, любив слухати музику, красиво співав українські пісні», додала Світлана Зінченко.
- Ще новини Нікополя: Помер екс-заступник міського голови Нікополя
- Читайте також: Чому наступ російських військ не можна недооцінювати – пояснення ЗСУ