Мешканців Нікополя запрошують долучитися до поетичного батлу (фото)

Мешканців Нікополя та інших населених пунктів Дніпропетровської області запрошують долучитися до поетичного батлу, який пройде у форматі онлайн-конкурсу, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на Дніпропетровську обласну державну адміністрацію.

Конкурс приурочено до 150-річчя Лесі Українки. Учасникам потрібно вивчити на пам’ять вірш Лесі Українки та записати на відео. Долучитися можна до 20 березня, повідомили в управлінні культури, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА.

«У 2021-му відзначаємо 150 років від дня народження Лесі Українки. Бібліотеки Кам’янського організували поетичний онлайн-батл. Він проходитиме у два тури. Долучитися можуть усі охочі», – розповіли в управлінні.

Щоб взяти участь у конкурсі, слід заповнити онлайн-анкету. Далі – обрати вірш Лесі Українки, розказати його українською чи іноземною мовою та записати на відео. Ролик – розмістити за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ з хештегом #Ти_себе_Українкою_звала.

Другий етап проходитиме з 21 по 31 березня. Змагатимуться ті, хто набере найбільше балів у першому етапі. Виступи учасників будуть оцінювати поети, актори, філологи та бібліотекарі.

Переможці отримають дипломи та цінні подарунки.

Нижче – низка рідкісних фото Лесі Українки різних років:

Лариса Косач (Леся Українка) з братом Михайлом. Фото 1880..1881 рр.

 

 

1887 рік

 

1888 рік

 

1891 р. Леся Українка з братом Михайлом на березі Чорного моря. Євпаторія

 

Леся Українка (ліворуч) з Аріадною Драгомановою. Фото 1895 р

 

Леся Українка. Фото 1896 р. З цього фото зроблено зображення Лесі Українки на купюрі в 200 гривень.

 

Олена Пчілка та Леся Українка (праворуч). Ялта (Крим). Фото грудня 1897 – січня 1898 р.

 

Олена Пчілка і Леся Українка. Ялта, січень 1898 р.

 

Леся Українка (ліворуч) і Ольга Кобилянська. Чернівці. Фото 1901 р.

 

Леся Українка серед родичів і знайомих. Зелений Гай, 26 червня 1906 р. Зліва направо: Перший ряд (сидять): Петро Косач, Антоніна Трегубова. Другий ряд (стоять): Катря Трегубова, Леся Українка, Олена Пчілка, Ольга Косач-Кривинюк з сином Михальом, Єлісей Трегубов.

 

Леся Українка. Київ, травень 1913 р. Фото Ю.Тесленка-Приходька. В останній раз Леся Украінка відвідала Київ 28 квітня (11 травня) – 12 (25) травня 1913 р. Зупинилась вона у квартирі своєї матері (вул. Маріїнсько-Благовіщенська, 101). В цій квартирі двоюрідний брат поетеси Юрій Тесленко-Приходько зробив серію фотографій, яка стала останньою в житті Лесі Українки.

Джерело колекції фото

У Нікополі пройшов благодійний майстер-клас з живопису для Амелії (фото)

To Top