Молодь Нікополя спробувала себе у ролі депутатів і чиновників (фото, відео)

9-10 серпня активна молодь Нікополя взяла учать у грі-симуляції «Моделювання місцевої ради», повідомляє Nikopolnews.

Захід проходив в селі Орловщина на Дніпропетровщині на базі пансіонату «Лісний». Участь у ньому взяли молоді і активні люди з Нікополя, Запоріжжя та Дніпра. Нікополь представляли 6 учасників. Метою даного заходу було ознайомити молодь з реаліями місцевого самоврядування.

Протягом двох днів учасники заходу брали участь у грі, де кожен отримав свою роль. Таким чином молодь вчилася вирішувати завдання, які постають перед членами місцевого самоврядування.

Окрім основної програми, для учасників заходу було організоване цікаве дозвілля. Пансіонат знаходиться на березі річки Самара, і після основної частини програми, всі  бажаючі мали змогу відпочити на природі: грали в різні ігри, співали пісні під гітару.

Організаторами заходу виступили громадська організація “Дуїт”, громадська організація “Агенція демократичних ініціатив”, управління молоді і спорту ДніпроОДА. Захід був реалізований за підтримки Фонду імені Конрада Аденауера в Україні

Дмитро Твердохліб,  голова Правління ГО “Дуїт” та заступник голови Молодіжної ради Дніпро ОДА, у якого ми взяли невеличке інтерв’ю, розповів про мету події і подальші плани:

–  Цей форум став початком наших заходів для молодих людей, він був присвячений Дню молоді. Ми плануємо проводити такі заходи і надалі. Також в планах – підтримка у створенні та роботі молодіжних рад у населених пунктах області. (Зокрема і в Нікополі, де наразі поки молодіжна рада не працює повноцінно). Ми розповідатимемо молоді, що це за орган, для чого він потрібен, як його створити і як підтримувати. Крім того будемо проводити презентації на тему взаємодії молоді і влади, – сказав Дмитро.

Детальніше – на відео:

Голова Правління ГО “Центр демократичних ініціатив” Генріх Матухно, відповідаючи на питання про головну мету проєкту, зазначив:

Основною метою симуляційної гри є підвищення рівня обізнаності громадян щодо особливостей функціонування місцевих рад, а також набуття навичок взаємодії з органами місцевого самоврядування. Головна ідея проєкту полягала в тому, аби шляхом моделювання створити умови для повного занурення учасників у процес роботи місцевої ради. Адже давно доведено, що в умовах виконання практичних завдань засвоєння знань відбувається значно ефективніше. Тож в ході гри наші учасники були сконцентровані над вирішенням завдань, кожне з яких потребує вжиття комплексу дій: розробки проєктів рішень, програм, положень, і, звісно, проведення засідань виконавчого комітету та селищної ради.

Сподіваємось дана практика буде реалізовуватись надалі, адже за молоддю – майбутнє. А освічена, грамотна молодь з активною громадянською позицією – запорука успіху нашої країни і міста.

Дарина Андрус

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

На фестивалі SIRKOMEGAFEST Нікополь представив вокальний гурт «Співучі серця» (фото, відео)

Нікопольці співали за Україну до 30-річчя Незалежності (фото, відео)

ФК «Нікополь» розгромив на виїзді ФК «Реал Фарма» (відео)

 

To Top