На яких місцях Нікополь, Покров і Марганець у оновленому рейтингу прозорості та підзвітності міст України

В Україні оновили рейтинги та прозорості найбільших міст країни. Стало відомо, які місця займають Нікополь, Марганець та Покров, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на офіційний сайт ініціаторів програми – громадської організації Transparency International Ukraine.

Що таке рейтинг прозорості?

Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України – результат оцінки прозорості діяльності міських рад 100 найбільших міст України. Перевіряється прозорість у 14 ключових сферах діяльності органів місцевого самоврядування за 86 індикаторами методології. Методологія оцінки прозорості створена у партнерстві з Інститутом Політичної Освіти. Рейтингування здійснюється щороку на основі даних органів місцевої ради та їх опрацювання і перевірки аналітиками програми.

У цьому рейтингу за 2020 рік Нікополь займає 25 місце, набравши 57.90 балів. У 2019 році він був на 53 місці.

Слід зазначити, що Нікополь неухильно підіймається у рейтингу, адже в 2019 році місто займало 34 сходинку, а у 2017 було на 53-й. В минулому році автори дослідження зазначали:

«У 2019 році найбільше балів місто додало у таких сферах: фінансова, матеріальна допомога та гранти; комунальні підприємства; землекористування та будівельна політика.
А ще в Нікополі нещодавно запрацював геопортал міста. Тепер потенційні інвестори можуть переглянути повну інформацію про інвестиційні об’єкти. Містяни — інформацію про законність реклами та МАФів. А влада отримала зручний інструмент, аби робити місто більш комфортним, адже геопортал дає наочну інформацію про проблеми, що існують в районах міста».

Покров у рейтингу прозорості-2020 займає 7 місце, набравши 74,80 бали. В рейтингу прозорості-2019 місто займало першу сходинку, очолюючи рейтинг разом з Дрогобичем та Тернополем.

А от Марганець у рейтингу-2020 аж на 87 місці з 32,60 балами.

Очолює рейтинг Маріуполь, замикає Новомосковськ.

Що таке рейтинг підзвітності?

Рейтинг підзвітності міст України дозволяє оцінити, наскільки задекларовані у нормативно-правових актах і публічній комунікації зобов’язання міської влади співмірні із практикою та реальним досвідом жителів громади. Методологія оцінки підзвітності створена і випробувана у межах пілотного дослідження 10 міст України у співпраці з громадською організацією “Центр громадського моніторингу та досліджень” та громадською організацією “Платформа Громадський Контроль”.

Рейтинг охоплює 50 міст України.

У рейтингу підзвітності Нікополь на 18 місці, а Покров на 2-му. Марганець у цьому рейтингу відсутній.

Очолює рейтинг Маріуполь. Замикає – Ковель.

To Top