Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
13036
13036

«Тому що у нас є лінія фронту, яка проходить по Дніпру, наприклад, Нікополь і Енергодар» – Мусієнко про катери від США

«Тому що у нас є лінія фронту, яка проходить по Дніпру, наприклад, Нікополь і Енергодар» - Мусієнко про катери від США
Архівне фото нікопольського фотографа Артема Тульчинського

Коментуючи військову допомогу від США, до якої входять і катери, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко згадав про Нікополь і Енергодар, між якими фактично проходить лінія фронту по воді. Про це пише ТСН, передає Nikopolnews.

Нагадаємо, озвучений розмір чергового пакету військової допомоги Україні від США складає 350 млн доларів.

У новому пакеті – додаткові боєприпаси для Himars, гаубиці і БМП Bradley, ракети HARM, протитанкове озброєння та річкові катери.

В ефірі каналу “Ми — Україна” в рамках телемарафону керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів, як він оцінює новий пакет допомоги.

«Тому що у нас є лінія фронту, яка проходить по Дніпру, наприклад, Нікополь і Енергодар» - Мусієнко про катери від США

Олександр Мусієнко

За його словами, це досить важливий пакет, тому що він стосується наших оперативних поточних потреб, які є на фронті. Зараз ідуть інтенсивні бойові дії на Сході і для того, щоб стримувати атаки противника потрібні і ракети для Himars, і снаряди, і міни, гранати, гранатомети, протитанкова зброя тощо. Все це наявне в цьому пакеті. На тому етапі, на якому зараз перебувають бойові дії, потрібно противника стримувати, наносити йому якомога більшої шкоди, знищувати якомога більшу кількість сил, техніки і засобів, аби готуватися до наступного етапу — контрнаступального.

Тому що у нас є лінія фронту, яка проходить по Дніпру, наприклад, Нікополь і Енергодар

“Тому, мені здається, що цей обсяг допомоги відповідає поточним потребам відносно стримування противника. Ми знаємо, що є пакети допомог, які стосуються підготовки до контрнаступу — це навчання наших підрозділів за кордоном, формування техніки, підготовка тощо. В поточному пакеті є річкові катери. По-перше, треба розуміти, що річка продовжує відігравати певну роль.

Наш ворог на початку повномасштабного вторгнення намагався застосовувати катери. Про це менше говорять, але крім гелікоптерів, які рухалися з півночі на південь до української столиці, до Київського моря, були і катери. Просто їх відбили і вони розвернулися і повернулися. Їм не дали пройти. Тобто і наш ворог їх використовує. Ми так само формуємо річкову флотилію, яка має здійснювати патрулювання річки Дніпро. Тому що у нас є фактично лінія фронту, яка проходить по Дніпру, наприклад, Нікополь і Енергодар, Херсон”, — зазначив Мусієнко.

Тобто, за його словами, нам потрібно патрулювати і протидіяти використанню річки катерами противника для того, щоб переміщати свої диверсійно-розвідувальні групи, щоб мати можливість перекидати наші підрозділи спецпризначенців і мати способи доставити їх і зброю для того, аби вони мали можливість проводити розвідку і диверсійні заходи на окупованих територіях. За словами Мусієнка, це вже працює.

“Ми бачили неодноразові випадки, коли, наприклад, на Херсонщині заходять наші групи спецпризначенців і розвідки інших підрозділів сил спеціальних операцій знищують деякі об’єкти противника, сили і засоби та повертаються назад. Це відбувалося на островах і безпосередньо на Лівобережжі”, – додав він.

Ще новини Нікополя:

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×