5 /5
Based on 5 ratings
100%
2396
Нікополь
2396

У таких містах, як Нікополь і Харків буде більше проблем з енергетикою – директор енергетичних програм Центру Разумкова

У таких містах, як Нікополь і Харків буде більше проблем з енергетикою – директор енергетичних програм Центру Разумкова

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко розповів про ситуацію в Україні з енергетикою і перспективи відновлення зруйнованої інфраструктури, окремо виділивши такі міста як Нікополь і Харків.

За словами Омельченка, в Україні поточного тижня навряд чи зможуть мінімізувати наслідки російських обстрілів по енергетичній інфраструктурі нашої держави. Пошкодження настільки серйозні, що швидко відновити не вдасться.

Про це він сказав в інтерв’ю OBOZREVATEL, передає Nikopolnews.

“Цього тижня навряд чи щось мінімізують. Треба дивитися на те, який у нас є аварійний запас обладнання, це по-перше, а по-друге – чи будуть нові атаки. Від цих двох факторів залежатиме, наскільки швидко мінімізують наслідки цих обстрілів терористичних, але, знов-таки, якісь ілюзії плекати, що через тиждень припиняться всі аварійні, планові відключення, не варто”, – сказав він.

У таких містах, як Нікополь і Харків буде більше проблем з енергетикою – директор енергетичних програм Центру Разумкова

Володимир Омельченко

Оскільки війна продовжується, додав експерт, потрібно налаштовуватися на те, що приблизно така ж ситуація може залишитися з плановими й аварійними відключеннями й до кінця зими. Але також це залежить від того, наскільки енергетичні компанії зможуть поповнити свій аварійний запас, а для цього потрібна не тільки допомога Європейського Союзу, а також внутрішнє кредитування на ці цілі державними банками.

“І разом із тим створення такої моделі економіки в секторі енергетики, щоб компанії енергетичні могли працювати беззбитково. Щоб у них вистачало грошей на поповнення аварійного запасу. Якщо це буде зроблено, тоді ми зможемо зиму пройти більш-менш. Ну я ще зараз порушую тему систем ППО, це особливе питання. Тоді ми зможемо більше-менш нормально, хоча й напружено, пройти зиму. Більшість регіонів, безумовно, не всі регіони”, – сказав Омельченко.

У тих містах і областях, які в зоні бойових дій чи в зоні безпосереднього ураження ворога, наприклад, РСЗО “Град”, гаубицями, будуть набагато більші проблеми, вказав фахівець. Йдеться про Харків, Нікополь та інші міста.

“Ну якщо не буде обстрілів, безумовно, зменшиться тривалість відключень. Це 100%. Але це малоймовірний варіант, що не буде обстрілів”, – підкреслив директор енергетичних програм Центру Разумкова.

«Ми не другий Маріуполь» — репортаж про Нікополь РБК-Україна

To Top
Ще новини ⬇