Купити квартиру в Дніпрі

Допомога українцям
1416
1416

Нікополь переміг у конкурсі і потрапив до «Академії проєктного менеджменту та міжнародної співпраці»

Нікополь переміг у конкурсі і потрапив до «Академії проєктного менеджменту та міжнародної співпраці»

Нікополь бере участь у «Академії проєктного менеджменту та міжнародної співпраці». Місту, яке знаходиться у скрутній ситуації через війну, допоможуть налагоджувати контакти із іншими українськими містами, а також встановлювати міжнародні зв’язки.

Про таке повідомляє Нікопольська міська рада сьогодні, передає Nikopolnews.

Українським містам важливо мережуватися не тільки з містами світу, а перш за все з українськими, аби переймати досвід та контакти, – вважають ініціатори проєкту

У рамках проєкту “Академія проєктного менеджменту та міжнародної співпраці” 15 українських громад, переважно із прифронтових на постраждалих регіонів, отримали підтримку від досвідчених менторів-практиків у налагодженні партнерств та роботи з міжнародними проєктами.

Нікополь переміг у конкурсі серед 105 учасників

Зазначається, що мова йде про ініціативу Cities4Cities | United4Ukraine, яка за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)» організувала «Академію проєктного менеджменту та міжнародної співпраці». Після проведення конкурсу, в якому взяли участь 105 громад з різних областей України, були відібрані переможці з 15 громад, серед яких і Нікополь.

Представники місцевого самоврядування Нікопольської міської ради взяли участь у семінарі, що став частиною піврічної програми ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine. Метою проєкту є через менторську підтримку посилити спроможність громад у реалізації міжнародних проєктів та налагодженні співпраці серед українських муніципалітетів.

В чому суть і важливість проєкту

– Проєкт є важливими для розвитку місцевих органів влади, бо створює можливості для формування зв’язків між громадами з різних частин України. Це дозволяє на довгострокову перспективу закласти підґрунтя для незалежного розвитку таких зв’язків, – прокоментувала перший заступник міського голови Тетяна Обиденна

Нікополь переміг у конкурсі у тепер бере участь у «Академії проєктного менеджменту та міжнародної співпраці»

Участь у програмі надала переможцям конкурсного відбору не тільки можливість отримати навчання від практиків, але й стипендію в розмірі 120 000 грн для розвитку проєктних команд. На ці кошти Нікополь отримав дві зарядні станції, які будуть задіяні як альтернативне джерело енергії під час можливих блекаутів.

Нікополь: як громада під артобстрілами налагоджує міжнародні зв’язки

Нікополь всього за 7 км від окупованої Запорізької АЕС, а від лінії фронту 4,5 км, на березі спустошеного Каховського водосховища. Третій рік у громаді нещадні артилерійські обстріли. Зруйновано та пошкоджено більш як половина всіх житлових будинків міста. Молодь виїжджає. У відділі міжнародної співпраці — одна людина. Проте, вся команда громади працює над пошуком партнерів у світі, підписують угоди з містами-побратимами, сформували портфоліо пріоритетних проєктів, налагоджують комунікації з партнерами для їх запуску.

Які ключові виклики у громаді сьогодні?

В таких умовах, звісно, ключове для громади – функціонування критичної інфраструктури, зокрема, електропостачання, водопостачання, газопостачання, а також очищення води та забезпечення альтернативних джерел енергії.

Крім цього, через обстріли молоді люди з громади виїжджають. Довгостроковою проблемою є трансформація енергетичної системи громади. Також, громада не має містобудівної документації та визначених меж міста.

Як виглядає відділ міжнародної співпраці?

У міжнародному відділі зараз працює 2 фахівці, які займається комунікацією із міжнародними партнерами. Різні підрозділи міської ради також працюють над залученням фінансових ресурсів та готують проектні пропозиції донорам. Також громада співпрацює з громадськими організаціями.

Міська рада Нікополя має налагоджену співпрацю із містами Вікторія Гайстейц (Іспанія) та громадськими організаціями Іспанії, які допомагають гуманітарною допомогою. Також працює із міжнародними організаціями, які є в Україні.

Практичні поради від ментора, які громада буде використовувати:

  • запровадити інститут Амбасадорів Нікополя для розширення міжнародних партнерств та можливості реалізації проєктів
  • забезпечити інтегрований підхід. Це передбачає єдину узгоджену стратегію розвитку, також ефективніше співпрацюватимуть структурні підрозділи. Нікопольська міська рада внесла зміни у Стратегію розвитку Нікопольської громади для посилення взаємодії з іншими стратегічними документами громади та включила комплексні стратегічних проєкти портфелю.
  • розробити портфель комплексних стратегічних проєктів, які передбачатимуть залучення різних зацікавлених сторін, забезпечать синхронізацію цілей громади із регіональними, європейськими та глобальними цілями розвитку та сприятимуть залученню грантового фінансування.

Які партнерства налагодили в часі “Академії проєктного менеджменту”?

  • Розпочали комунікацію із GIZ та HafenCity University для співпраці над реалізацією проєктів із портфелю
  • Налагоджено комунікацію із Міністерством торгівлі Чеської Республіки
  • Представили портфель проєктів на міжнародному форумі Barcelona Smart City Expo

Нагадаємо, раніше ми повідомляли: Нікополь розробив план дій енергетичного розвитку та клімату: потрібно 3,8 млрд на його реалізацію

А також: Делегація з Нікополя відвідала Саудівську Аравію, де взяла участь у міжнародній конференції

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу