Нікополь

Нікополь подав до суду на «Дніпропетровськгаз» – які результати

Никополь подал в суд на «Днепропетровскгаз» - какие результаты

Нікополь подав до суду позов з приводу можливості накладення обов’язку на АТ «Дніпропетровськгаз» та Міністерство енергетики України щодо оформлення землі під об’єктами міської газорозподільної інфраструктури. Про те, чи є якісь результати, проінформували учасників робочої групи, яка збиралася у виконкомі 10 лютого, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на Нікопольську міську раду.

10 лютого відбулося планове засідання робочої групи з питань захисту прав споживачів природного газу та дотримання АТ «Дніпропетровськгаз» законодавства у сфері землекористування в оновленому складі.

В міськраді нагадують, що 26 листопада 2021 р. рішенням сесії міської ради головою робочої групи було затверджено заступника міського голови Віталія Журавльова. Раніше вищезгадану робочу групу очолював начальник УБІ та КГ Всеволод Зінченко. Також до складу робочої групи було включено представника від міськгазу та громадського активіста Юрія Нікуліна. Інших пропозицій щодо входження до складу цієї робочої групи від депутатів міської ради чи представників громадськості не надходило.

Нікополь подав до суду на «Дніпропетровськгаз» - які результати

Згідно порядку денного, на засіданні 10 лютого, було розглянуто два питання:

  • Щодо встановлення орендної плати АТ «Дніпропетровськгаз» за користування земельними ділянками, що використовуються для функціонування розташованої на території міста Нікополя мережі газопроводів.
  • Про надання правової допомоги мешканцям Нікополя у випадку неправомірних дій газопостачальника щодо відключення газу.

273642388 1297124567433758 2115250848356608143 n

273899254 1297124674100414 6439131579603982390 n

Членів робочої групи було проінформовано щодо роботи в напрямку судового захисту прав громади Нікополя. Міською радою було подано позов до Господарського суду з приводу можливості накладення обов’язку на АТ «Дніпропетровськгаз» та Міністерство енергетики України щодо оформлення землі під об’єктами міської газорозподільної інфраструктури. Поки результату у вирішенні цього питання Нікополь не отримав як від суду першої інстанції, так і від апеляції.

Проте судова колегія неодноразово в ході провадження звертала увагу на те, що ми перша громада в Україні, яка підняла дане питання. Подібних прецедентів, коли міська влада в інтересах жителів звертається до суду щоб привести у відповідність порядок землекористування під елементами газотранспортної інфраструктури, зараз немає, – зазначають у пресслужбі НМР.

Ми перша громада, яка розпочала роботу в цьому напрямку і я вважаю, що це дуже важливо. Адже всі ми в повному обсязі сплачуємо за транспортування газу, а зі сторони оператора газотранспортної системи ми не отримуємо плати за користування міською землею. Позитивним результатом нашого судового позову є задоволення вимоги до «Дніпропетровськгазу» за яким компанія надала повний перелік обʼєктів з інвентаризаційними номерами та привʼязкою їх місцезнаходження. (Таких обʼєктів у місті понад 100), – прокоментував голова робочої групи Віталій Журавльов.

273990932 1297124654100416 7165308760092298291 n

Зараз робоча група розглядає варіанти звернення й до касаційної інстанції для продовження захисту інтересів нашої громади. Не виключено, що до цієї боротьби буде залучено й інші громади України. Бо це є один із важелів впливу на подібних несумлінних землекористувачів.

На засіданні робочої групи також була присутні два представники Нікопольського відділення та представниця головного відділення АТ «Дніпропетровськгазу» Галина Коломієць.  Вона була визначена керівництвом підприємства як контактна особа з питаннь землекористування для комунікації з Нікопольською міською радою.

На жаль, за весь час роботи групи конструктивної співпраці з «Дніпропетровськгаз» не було досягнуто. Галина Коломієць наполягала на тому, що підприємство, буцімто, не має можливості відповідно оформити земельні ділянки під своїми обʼєктами, – зауважують у міськраді.На це вона отримала справедливі зауваження від членів робочої групи: якщо “Дніпропетровськгаз” є балансоутримувачем, то, відповідно, він має можливість належно оформити землю під своїми об’єктами та сплачувати орендну плату до бюджету Нікополя. На це зауваження пані Галиною було заявлено: Дніпропетровськгаз не є балансоутримувачем цих обʼєктів.

273632622 1297124587433756 3431885337588529442 n

У членів робочої групи виникло логічне питання – на якій підставі Дніпропетровськгаз використовує елементи газорозподільчої  інфраструктури? Це все має ознаки протиправної змови з посадовими особами Міністерства енергетики України. Адже вказане Міністерство є органом, що керує цими об’єктами державної власності, але на баланс «Дніпропетровськгазу» їх чомусь не передає. Тому маємо ситуацію, коли приватна компанія стягує плату за транспортування газу зі споживачів, але є вагомі сумніви щодо законності використання нею газорозподільчої мережі. Пані Галина не змогла знайти необхідних контраргументів, оскільки до законності використання обʼєктів «Дніпропетровськгазом» є очевидні питання.

Щодо другого питання порядку денного, члени робочої групи детально обговорили розроблений алгоритм та представили зразок позову до суду. Це допоможе громадянам у захисті своїх прав. Жителі міста, які стикнулись з незаконним відключенням від газопостачання зможуть зверутися до юристів міськвиконкому і їм нададуть необхідну допомогу у поданні позовних заяв до суду. Усі документи щодо цього будуть опубліковані на сайті міської ради.

274089338 1297124524100429 8870620821810867802 n

Робоча група продовжує працювати. Найближчим часом планується подання касаційної скарги з приводу встановлення орендної плати за землю  Дніпропетровськгазу під об’єктами газорозподільної мережі. До цієї роботи також планується залучити й інші громади, які зацікавлені в наповненні своїх бюджетів за рахунок цього джерела. Адже в тарифі за розподіл природного газу є складова частина – плата за землю, яку сплачує кожен абонент. Але, чомусь, Дніпропетровськгаз відмовляється сплачувати громаді за оренду землі, яку використовує.

Про дату наступного засідання робочої групи буде проінформуємо додатково.

Боротьба з наливайками у Нікополі: перевірили об’єкти по Шевченка

На території Нікополя хочуть створити заповідник

Відбулося перше засідання щодо формування Молодіжної ради у Нікополі

To Top