Нікопольцям розповіли, як діяти у разі хімічного зараження. Відповідну інформацію оприлюднено пресслужбою Нікопольської міської ради, передає Nikopolnews.
За ініціативи Державної служби України з надзвичайних ситуацій доводимо до уваги жителів міста перелік дій у разі хімічного зараження, – йдеться в повідомленні.
У пам’ятці наголошується, що у разі реальної загрози місцеве населення обов’язково буде проінформоване всіма можливими засобами оповіщення. Прослухавши повідомлення про характер загрози та порядок дій, слід зберігати спокій.
Як діяти у разі хімічного зараження
- Негайно покинути зону ймовірного ураження, рухатися необхідно перпендикулярно напрямку вітру. Гази, які важчі повітря (хлор), зосереджуються в балках, низинах, підвалах. Для зменшення впливу необхідно піднятися на висотні об’єкти чи використовувати підйом рельєфу. А для захисту від газів, які легші за повітря (аміак), навпаки необхідно триматися якомога нижче.
- При перебування на вулиці заборонено торкатися будь-яких предметів. Необхідно максимально захистити відкриті ділянки шкіри, за можливістю використовувати найпростіші засоби захисту органів дихання (ватно-марлеві пов’язки чи будь-яка інша змочена водою тканина, що складена у декілька шарів).
Ознаки отруєння небезпечними хімічними речовинами
- Нежить
- Різь в очах
- Сухий кашель
- Печіння в горлі
- Задуха
- Почервоніння шкіри
Перша допомога
- Вивести постраждалого із зони ураження
- Промити очі, ротову порожнину, ніс, відкриті ділянки шкіри
- Викликати швидку допомогу
Чотирьом нікопольцям посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин міста»
Нікопольцям пояснили, як проїжджати блокпости
Стоп збір! 17-й батальйон зі сльозами на очах дякує нікопольцям за допомогу!